Forum

Exchnage için ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchnage için DNS de Yerel ve Public Host A ve MX oluşturulması

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
324 Görüntüleme
(@OnurAYDIN)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

yapımda abc.local domainini kullanıyorum. ancak internette abc.com şeklinde domainim var. mail.abc.com ile owa ya erişebilmek için dns de abc.local zonu altında mı dns kayıtlarını açmam gerek yoksa abc.com un altında mı. birde ip olarak public olan 46.x.x.x i mi yazmalıyım yoksa 192.168.x.x olan yerel ip yi mi?

inşallah anlatabişlmişimdir.

yada hangi zone da hangi kayıtları açmam gerek?

teşekkürler..

Gönderildi : 09/03/2011 17:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Şirket içerisinden com uzantılı domain erişimi için öncelikle com uzantılı bir zone açıyorsunuz, ip için ise dış ip yazmanıza gerek yok çünkü istemciler zaten içeride ve bu makinelere erişebiliyorlar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/03/2011 00:17

(@erenbalta)
Gönderiler: 170
Reputable Member

bende aynı sorunun cevabını merak ediyorum fakat bilen yok galiba al bunu izle al bide şunu izle diyip duruyo arkadaşlar. :)) bi bilen çıkar elbet bekliycez artık...

Gönderildi : 04/03/2012 04:11

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Biraz sitemkar yazmışsınız burada verilen linklerde birebir dediğiniz işlem anlatılıyor.Her konuda bulamayacağınız kaynak yok birebir anlatan makale varken tekrar neden post içinde anlatılsın. Bu işlem için bir primary zone tanımlamalı ve www olarak a kaydı açmalısınız.Bu işlemden sonra global dns üzerinden statik ip adresinize gerekli kaydı açmalısınız ve sonrasında modem firewall v.s. ne varsa 80 portunu açmalısınız. http://www.cozumpark.com/blogs/sa_server/archive/2008/03/29/_3101_sa-server-zerinden-oklu-web-sayfas-yay-n-web-publish.aspx  bu makalede dns kısmında sizin sorunuzun yanıtı var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/03/2012 16:49

Paylaş: