Forum

Exchange 2010 Publi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Public Folder Database kısmı boş çıkıyor? (2003 trasiton 2010)

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
354 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

2003'ten 2010'a test ortamında geçiş yaptık, Ana ekranda Organizationn Configuration > Mailbox 'a tıkladığımda Database Management tabında iki tane database'im var, bunlardan biri Mailbox Database 0699237462 diğeri Public Folder Database 1572348723 şeklinde..

Mailbox Database'e gelince aşağı ki kısımda Database Copies kısmında bir Database görüyorum;

Public Folder Database'e tıklayınca alt kısımdaki Database Copies'de  hiçbirşey çıkmıyor, boş. (there are no items to show in this view)

Bu durumda bazı taşımam gereken şeyleri taşıyamıyorum, sanırım bununla alakalı, burasının böyle olması normal mi? yada ne önerirsiniz?

Teşekkürler.

Gönderildi : 08/03/2011 15:29

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

public folder replikasyonunun yapılması gerekiyor.

makaleler bölümünde geçiş ile ilgili makalelerde detaylı olarak anlatılıyor.

kolay gelsin

Gönderildi : 08/03/2011 15:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

makaleye göre hareket ettiğimde Exchange 2003 tarafında system folderlarda örneğin offline address book'u repication yapmak istediğimde ilgili alanlara gelip ekle dediğimde EXCH2010'u db'sini görmüyor, ben bu bahsettiğim yerde db'yi boş görünce o listede replike edecek db'yi seçemiyorum zannediyorum.

Gönderildi : 08/03/2011 15:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

makaleye göre hareket ettiğimde Exchange 2003 tarafında system folderlarda örneğin offline address book'u repication yapmak istediğimde ilgili alanlara gelip ekle dediğimde EXCH2010'u db'sini görmüyor, ben bu bahsettiğim yerde db'yi boş görünce o listede replike edecek db'yi seçemiyorum zannediyorum.

hocam birde ek olarak, public folder db ye (2003'te) sağ tıklayıp Move Replicas deyince de açılan liste boş çıkıyor, seçemiyorum, sizin  makalenize göre..

Gönderildi : 08/03/2011 15:54

(@Anonim)
Konu başlatıcı

fikri olan varmıdır? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 09/03/2011 15:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985

Merhaba,

Exchange Server 2010 sunucusu kurulumu sırasında zaten ortamdaki 2003 sunucusunu gösterdiğiniz için public folder ın oluşturulmuş olması gerekiyor ( mailbox server üzerinde ) ancak bazen performans sorunları nedeni ile bu süreçte sorun olabilir , bu nedenle öncelikle exch 2010 üzerinde public folder oluştuğundan emin olun, ayrıca aşağıdaki makaleyi incelediniz mi ?

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2010/12/18/exchange-server-2003-den-exchange-server-2010-a-ge-i-transition-b-l-m-6.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/03/2011 20:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

Evet o dökümanı inceledim bir çok yerde o dökümanı baz alarak geçişi yaptım ancak geçiş yaptıktan sonra benim tahminim Public Folders'ı oluşturmuyor çünkü yukardada yazığım gibi, Mailbox Database'e gelince aşağı ki kısımda Database Copies kısmında bir Database görüyorum; ama Public Folder Database'e tıklayınca alt kısımdaki Database Copies'de  hiçbirşey çıkmıyor, boş. (there are no items to show in this view)

Yeni bir Public Folders oluşturmak istedim, oluşturdum ama ondada aşağısı boş çıkıyor..

Ayrıca belirtmek istediğim birşey daha var, normalde geçişi yaptıktan sonra Public Folders otomatikman Mailbox Store gibi mount edilmiş gelmiyor, dismount gözüküyor, onuda şu makale ile Mount ederek çözmüştüm, belki bu yöntem yanlıştır, link şu şekildedir;

http://www.vware.at/?p=169

Yardım için teşekkürler.

Gönderildi : 12/03/2011 20:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985

Eğer public folder oluşmadı ise bu zaten bir sorun , şu anda mailbox server üzerinde hiç public folder yok mu ? veya var ise kaç tane var ? sayı bir den çok ise bunları silip temiz bir şekilde bir tane public folder oluşturun daha sonra replication sekmesine gelerek eski public folderı buraya ekleyin ve aşağıdaki link ile bu konuda daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb629523.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/03/2011 22:49

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

Public Folder Store 1 tane (belki zaten std versiyonda 1 taneden fazla olmuyordur), altında bir kaçtane çeşitli programların kullandığı public folderlar var (ör: Enterprise Vault), onları silmem benim için sıkıntı çıkarabilir, bu yüzden sorunu silmeden halledersem iyi olur, birde bir önceki mesajda attığım linkin bu gibi bir duruma etkisi varmıdır inceleyebildiniz mi? ilk etapta otomatikman mount olmaması bir belirtimidir ?

Gönderildi : 13/03/2011 13:37

Paylaş: