Forum

Exchange 2003 de ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 de mailler gitmiyor ve pop bağlananlar zaman aşımında kullanamıyor lütfen çözüm için yardım !

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
345 Görüntüleme
(@OmerGul)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ustalar,

problemin nerden kaynaklı olduğunu bulamıyorum.

şirket içerisinde kullandığımız internetin haricinde spamlara düşmemek için temiz bir IP blogunda IP kullanrak  Exchange e özel bir g.dat internet ile bağlanmaktayım arkasında da Labris firewall um var. dünden beri mailler queues de beklemekte gidemiyor force yapıyorum banamısın demiyor ama mailler geliyor enteresan olan arada bazı mailler gidiyor. şirket içinde mailler çalışıypr heralde serverda servislerde sorun yok anlamına gelebilir POP kullanıcılarımda teamviewer dan bağlandığımda %50 ye gelip duruyor ve zaman aşımı hatası verip bağlanamıyorlar.telnet çektiğimde server'a ulaşabiliyor ama şunu gördüm g.dat modemde bağlantının stabil olmadığını gördüm sağlayıcıyı aradığımda gözlem altına aldık dedi ping -t kullandığımda bağlantı 10 sn de bir kopuyor 2 yıldır düzeli çalışan sistemde bu sorunla karşılaştım sorunun kesin olarak nerden kaynaklandığını bilsem ona göre yaptırımlar yapıcam g.dat modem sağlayıcının kontrolünde şifre ve kullanıcı adları onlarda yoksa başka bir g.dat ile deneyeceğim. Yönlendirmeleri kontrol ettik modem ve frewall da sorun görünmüyor. lütfen sorunun nerden kaynaklandığını bulmamda bana yardımcı olun

Gönderildi : 01/03/2011 21:04

(@yasarcugalir)
Gönderiler: 201
Estimable Member

Öncelikli olarak modemi değiştirmenizde fayda var. Bunun yanında mail gönderimi yaptığınız ip adresinin blacklistlerde olup olmadığını kontrol edin. Queue'da hangi domainlerde sorun varsa telnet ile bağlanmayı deneyin. Mailer firewall üzerbiinden gidiyorsa direk olarak göndermeyi denebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/03/2011 01:17

(@OmerGul)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Yaşar Bey teşşekür ederim cihazı dün değiştirdiler ve g.dat modemden kaynaklanıyormuş düzeldi ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim. Sağolun

Gönderildi : 03/03/2011 13:15

Paylaş: