Forum

Outlook İşyeri Dışı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook İşyeri Dışı Yardımcısı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@ByGRaND)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Outlook üzerinde İşyeri Dışı Yardımcısı tabında Belirlemiş olduğumuz Kuralları Pop3 Hesabındada vazife görüyor mu? Yoksa Sadece Exchange yapısı altında Çalışan bir sistem midir ?
Exchange in Var olduğu yapıda kullanabiliyoruz Fakat Pop3 yapısında Deneme şansım daha bulunmadı.
Yani tr.net Iget-mail pop3 servisi üzerindeki mailimiz içinde aynı kuralı işlersek belirlemiş olduğumuz geri dönüşüm mesajını gönderene iletir mi?

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 24/02/2011 18:11

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Bu özellik için bir Microsoft Exchange hesabı
gerekir.

Gönderildi : 24/02/2011 18:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ortamda exchange  yoksa isp üzerinden pop3 kullanılıyor ise isp tarafından sağlanan hizmette genelde web mail hizmeti verilir ki artık bu hizmeti vermeyen yok.Web mail üzerinden user iş yeri dışı yardımcısını kullanabilir.Burada kullanıcının mesajı mail yollan kişilere iletilir.Bu şekilde 2-3 arakdaşıma domain almıştım.Domain aldığım isp üzerinde bu özellik vardı ve arkadaşlarım kullanıyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/02/2011 18:39

(@ByGRaND)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ortamda exchange  yoksa isp üzerinden pop3 kullanılıyor ise isp tarafından sağlanan hizmette genelde web mail hizmeti verilir ki artık bu hizmeti vermeyen yok.Web mail üzerinden user iş yeri dışı yardımcısını kullanabilir.Burada kullanıcının mesajı mail yollan kişilere iletilir.Bu şekilde 2-3 arakdaşıma domain almıştım.Domain aldığım isp üzerinde bu özellik vardı ve arkadaşlarım kullanıyor.

Rıza Bey bilgilendirmeniz için Teşekkür ederim. Ama Bu Durumu ezbere yapamayacağıma göre tek çözüm denemem mi gerekiyor ? Yani Biraz olaya olumsuz yönde bakar isek bunu nasıl kesin sonuca bağlayabilirim. Yapmam gereken nedir ?

Gönderildi : 24/02/2011 19:13

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Rıza Bey bilgilendirmeniz için Teşekkür ederim. Ama Bu Durumu ezbere yapamayacağıma göre tek çözüm denemem mi gerekiyor ? Yani Biraz olaya olumsuz yönde bakar isek bunu nasıl kesin sonuca bağlayabilirim. Yapmam gereken nedir ?

Öncelikle kesinleştirmemiz gereken Ms Outlook üzerinden bu hizmeti kullanmanız için ortamda Exchange olmalı. POP3 üzerinden bu hizmeti  kullanamazsınız. POP3 üzerinden kullanmak için ya yönetim paneline ulaşarak siz bunu ISP üzerinden yapabilirsiniz; ulaşamıyorsanız ISP hizmeti aldığınız yerden destek istemelisiniz.

Plesk Panel mail hesabına girdiğinizde karşınıza çıkan seçimlerden Autoresponders i kullanarak işlemi yapabilirsiniz.

Gönderildi : 24/02/2011 19:36

Paylaş: