Forum

Exchange 2003 Varol...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 Varolan Kullanıcı Rename etme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
325 Görüntüleme
(@erolozturk)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aslında konu AD+Exchange birlikte ile ilgili.

Birvbiri ile paralel çalıştıkları için konuyu buraya açmaya doğru buldum.

Şimdi AD üzerinde tanımlı kullanıcı ör.: [email protected] olarak  tanımlanmış.Bunu [email protected] olarak değiştirmek istiyorum.

Fakat profile tarafından değiştirince bir etkisi olmadığını gördüm.Migration Tools ile bu işi yapabilirsim fakat o bir domain deki bilgileri bir başka domain'e taşımak/aktarmak için kullanılıyor.

Bu değiştirme işlemini [email protected] olarak yaptıktan sonra eski kullanıcının rule'ları,ayarları,mailbox'u hepsi de yeni kullanıcıda olmasını istiyorum herhangi bir kayıp olmadan.kullanıcı  log on olduktan sonra eski kullanıcının mailbox'u yeni kullanıcıya aktarılmış olması lazım.

Bu aktarımı nasıl yapabilirim veri kaybı olmadan.

Teşekkür ederim.

Erol Öztürk.

Gönderildi : 23/12/2010 15:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

siz var olan isimlendirme yapınızı [email protected] yapısına mı çekmek istiyorsunuz?

bunu email adres ilkeleri ile yapabilirsiniz.

ancak şimdi dışarda herkes sizin mailleriniz eskisi gibi kaydetmiştir. bunun için de ikinci bir email adres tanımlaması yapılabilir.

Gönderildi : 23/12/2010 16:31

(@erolozturk)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet.yapımız şu dediğiniz gibi [email protected] bunu [email protected] şeklinde yapmak istiyorum ve  soyad girdiğimde veya isimde herhangi bir değişiklik olduğunda eski kullanıcının bilgilerini mailbox ve kullanıcı üzerinde yapılmış diğer ayarlarını soyadını vermiş olduğum kullanıcıya geçmesini istiyorum.

2 ci bir kullanıcı olusturmus olsam bile eskisindekileri yenisine entegre etmek istiyorum.

Gönderildi : 23/12/2010 17:35

Paylaş: