Forum

Exchange Server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2007 backup Destek

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
305 Görüntüleme
(@SukruYASAR)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar şirket bünyesinde 2003 server üzerinde exchange 2007 kuruluyudu. ben backup ile öncelikle bir yedek aldım., ayrıca exchange bütün servislerin durdurum mailbox içindeki First Storage Group tamamı başka bir yere kopyaladım ancak bu veriler nasıl tekrar ulaşabilirim..

acil yardım  lütfenn..

Gönderildi : 10/12/2010 19:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

tekrar nasıl ulaşabilirim derken, almış olduğunuz yedekleri açmak mı istiyorsunuz?

eğer öyle birşey istiyorsanız, recovery programları mevcut onlarla exchange database açıp içinden mailbox ve mesajları pst dosyalarına çekebilirsiniz.

yada Exchange server 2007 üzerinde RSG oluşturacaksınız ve oradan dönüş yapacaksınız.

yada manuel olarak copy paste ile yedeklediğiniz dosyayı direk orjinal yerine atacaksınız ve daha sonrasında eseutil ile düzenlemelerinizi yapmalısınız.

kolay gelsin

Gönderildi : 10/12/2010 20:00

(@SukruYASAR)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar;

evet almış olduğum yedeklere nasıl ulaşabilirim.

yedeklemeyi iki türlü aldım. 1 secenek olarak exchange server bütün servislerin stop ettikten sonra database başka yere klasör olarak kopyaladım;

2 nci olarakta 2003 server ntbackup uygulaası ile yedek aldım..

yeni kurulum yaptım 2008 server kurulumu yaptım. exchange server tekrardan kurudum. yeni yapıyı hiç bozmandan, daha önce yedek almış olduğum exchange server yedeklerim arasında 10 mailbox iletilerin yeni exchange server yüklemek istiyorum..

teşekkürler 

Gönderildi : 13/12/2010 15:33

Paylaş: