Forum

Exchange 2010 yedek...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 yedekleme

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@MehmetKASKAYA)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Sistemimde kurulu exchange 2010 var çalışması ile ilgili herhangi bir sorun yok fakat uzun zamandır yedek alınmadığı için loglar dolmuş durumda. Sitede anlatıldığı gibi harici bir diske yedek almaya çalışıyorum fakat running consistency check for application exchange... durumundan ileri gitmiyor sistem ve yedekleme başlamıyor.Database ve loglar farklı sürücülerde tek tek alabiliyorum fakat o zamanda loglar silinmiyor.Loglar 100 gb databse 45 gb oldu.Loglar çok büyük ondan geç alabilir diye bekledim ama tüm gece backup almayı denedi fakat sabah baktığımda hala aynı yerde duruyordu. Ne gibi bir sorun olabilir.

Yardımlarınız için teşekkürler iyi geceler 

Gönderildi : 09/12/2010 03:52

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

siz log diskini mi backuplamaya çalıştınız db diskini mi? 

Gönderildi : 09/12/2010 11:24

(@MehmetKASKAYA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Her ikisini aynı anda yedeklemeye çalışıyorum.Tek tek yaptığımda sorun yok alıyor

Gönderildi : 09/12/2010 14:07

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

log diskini neden ayrı backup lıyorsunuz? db diskini aldığınızda loglarıda alması lazım.

Gönderildi : 09/12/2010 14:13

(@MehmetKASKAYA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam gec yazdığım için özür dilerim.Database yedeğini aldığımda logları silmiyordu.Ondan dolayı ikisini birden alırsam loglar silinir diye düşünmüştüm.Yaşar hocamın telkini üzerine son 3 günlük loglar haric diğerlerini elle sildim.Herkese cok teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/12/2010 03:37

(@CanOZMEN)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Forumda bir çok yerde log silinmesi hakkında yazıları okudum ve uygulamalarda bulundum.

Exchange 2010 logları Backup alındıktan sonra benim server da silinmiyor. Win server Yedekleme ile yaptım olmadı, Acronis le image + files backupları gene olmadı. şimdilik Manuel siliyorum ama bir yandan da araştırmalara devam ediyorum.

Şüphelendiğim bir nokta var. Exchange C de kurulu. Disk çok büyük olmadığı için Mailbox Databese.edb klasörünü D: diskin altına aldım. bu yüzden logları silmiyor olabilir mi ?

Gönderildi : 28/03/2012 18:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba vss full backup alirsaniz windows backup ile sorunsuzca silmesi gerekir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/03/2012 19:45

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Logları silebilmesi için vss desteği olan bir backup yazılımı ile db backuplarını full oalrak almalısınızki, silsin. Bunu yapan programlar eski ntbackup, şimdiki windows backup ve dpm .

Dilerseniz database / maintanince kısmıda enable circular logging işaretleyebilirsiniz. Bu durumda database loglarında  toplam 4 log olacak şekilde kalır. Bunun dezavantajı ise inceremantal backup alıyorsanız, restore sırasında sorun yaşarsınız.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 04/04/2012 19:56

Paylaş: