Forum

2501, 2604 event id...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2501, 2604 event id MSEXCHANGEADTOPOLOGY hatası alıyorum, contact lar gözükmüyor

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
520 Görüntüleme
(@kaanarma)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Serverda 2008 R2 Standart işletim sistemi üzerinde Exchange 2007 Stndrt Editon mail server kurulu.

Birkaç gündür,  Event id 2501 , 2604 hatalarını veriyor. Yaptığım araştırmalarda aktif network kartının bağlantı sekmesinde üst sıralarda olmamasından olabileceği yazıyordu, aktif olan network kartına oncelik vermeme, ve dns teki kayıtların normal olmasına rağmen hata devam etmekte.

( Server da iki adet network kartı var ikisi de enable ancak sadece birisinde ip adresi girili diğeri sadece enable kablosu takılı fakat ip adresi yok)

Ayrıca e-maillere outlooktan erişince kişiler sekmesinde domaindeki kullanıcıları göremiyorum, ancak yeni mail deyince adres defterinde gözüküyor, ve owa 'dan eriştiğim de de kişiler sekmesinde de aynı problem devam ediyor.

Server'ı domainden çıkartıp tekrar alma işlemini deneyemedim, çünkü exchange'in active directory ile bağlantısı kopması riskini göze alamıyorum.

Yardımcı olabilirmisiniz?

Process MSEXCHANGEADTOPOLOGY (PID=1356). The site monitor API was unable to verify the site name for this Exchange computer - Call=DsctxGetContext Error code=8007077f. Make sure that Exchange server is correctly registered on the DNS server.

-------------------------------------------------------------------------------------- 

Process MSEXCHANGEADTOPOLOGY (PID=1356). When updating security for a remote procedure call (RPC) access for the Exchange Active Directory Topology service, Exchange could not retrieve the security descriptor for Exchange server object SSIOEXC - Error code=8007077f. The Exchange Active Directory Topology service will continue with limited permissions.

error2

Gönderildi : 11/11/2010 14:39

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

sisteminiz güncel mi?

ayrıca ipv6 durumu nedir acaba?

kolay gelsin

Gönderildi : 11/11/2010 18:21

(@kaanarma)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sistem güncel, Exchange kısmında update rollup 10 kurulu, windows ise en son updatelere kadar hepsi kurulu durumda.

Ip6 her iki ethernette de disable durumda, ethernetlerden bir tanesi dediğim gibi disable durumda,

Gönderildi : 12/11/2010 11:46

Paylaş: