Forum

owa ya bağlanırken ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

owa ya bağlanırken alınan hata

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
350 Görüntüleme
(@SerdemAKSOY)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

Exchange kurdum biraz uygulama yaparken bir süre sonra bu hatayı aldım. geçemedim tekrar hazırda bulunan server 2008 makinama kurdum (exchange2010) kurar kurmaz bu hatayı aldım biraz uğraştım ama yapamadım. management shell de bulduğum birkaç kodu yazdım ama sorunum çözülmedi. bunu nasıl yapabilirim

your mailbox appears to be unavailable. try to access it again in 10 seconds. if you see this error againi contact your helpdesk.

teşekkürler..

Gönderildi : 09/11/2010 23:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32986
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

öncelikle Organization Management içerisinde administrator kullanıcısı var mı kontrol edermisiniz ?

İkinci olarak mailbox server rolü düzgün çalışıyor mu ?

aşağıdaki makaleyi incelediniz mi ? 

http://msmvps.com/blogs/andersonpatricio/archive/2010/01/15/exchange-server-2010-quot-try-to-access-it-again-in-10-seconds-quot-the-longest-10-seconds-ever.aspx

bu da sorunlara çözüm olmuyor ise muhtemel sorunlu bir kurulum gerçekleştirdiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/11/2010 00:15

(@SerdemAKSOY)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam o makaleyi denedim,   "ServicesNotRunning" kısmında altta çıkan servisler bizde çıkmadı.

farklı sistemler kurup denedim aynı sorunu aldım bu şekilde yeninde makina kurup aynı hatayı aldım başta belirttiğim gibi siz cvp vermeden önce yeni bir sistem kurdum onda çalıştı. o yüznde

"

öncelikle Organization Management içerisinde administrator kullanıcısı var mı kontrol edermisiniz ?

İkinci olarak mailbox server rolü düzgün çalışıyor mu ?  "

bunlara bakamadım kaldırıdığım için.. umarım bi daha aynı sorunu alırım dediğiniz şeyleri kontrol etme şansım olur..

çok teşekkür ederim..

saygılarımla.

Gönderildi : 10/11/2010 01:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32986
Illustrious Member Yönetici

Tamam, geri dönüş yaparsın.

Geçmiş olsun

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/11/2010 02:27

Paylaş: