Forum

RPC over http proxy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RPC over http proxy ve autodiscovery sertifika problemi

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@selahattincivelek)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

mrb.

Outlook anywhere ve autodiscovery publis edilmesi konulu makaleyi uygulamaya çalıştım.

sertifikamı oluşturdum,

yanlız sertifika oluştururken https://localhost/certsrv den submit a certificate request or renewal request kısmında

certificate template kısmında bende sadece web server çıkıyor webserver with private key çıkmıyor.

ama sertifikayı normal oluşturdum.

sertifikayı import ettim iis ve smtp için aktif ettim.

bütün ayarlarımı aynen uyguladım.

ama sertifikam sorunlu diye iç client lerim hata veriyor. sertifikayı yüklüyorum yine problem veriyor.

ayrıca dışardan bağlanacak makinede bağlanamıyor.

acaba sertifikayımı yanlış oluşturuyorum. birde sertifika ayrıntılar kısmında anahtar kullanımı üzeinde ünlem işareti var.

bilgiler.

owa properties

https://mail.eserotel.com.tr/owa

exchange 2007 standart kullanıyorum.

exchange server makinem 2008 standart yüklü

domain serverim ayrı makine 2003 r2 yüklü

sertifika oluştururken mail.eesrotel.com.tr  yi dc ye yazıyorum.

acaba yanlışmı yapıyorum.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/11/2010 14:51

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

exchange forumda exchange 2007 sertifika oluştuma autlook anyware yapılandırma diye aratırsan bu sorununu çözecek çok güzel dökümanlar ve güzel bire bir uygulanmış paylaşım yazıları var.

Gönderildi : 06/11/2010 14:21

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

outlook anywhere servisini başarılı bir şekilde kullanmak istiyorsanız public bir sertifika almalısınız.

ihs.com.tr'den Quick SSL Premium versiyonunu alıp sisteminize import edip devamında da IIS servisine atamasını yaparsınız, daha sonra da outlook anywhere aktif edip ayarlarını yaparsanız sorunsuz kullanırsınız.

self signed SSL sertifika ile bu iş zor olur. oluyor ama uğraşmak gerekiyor :)). en güvenlisi en sağlamı public bir ssl sertifikası temin etmek ve sisteme uygulamak.

kolay gelsin

Gönderildi : 06/11/2010 14:29

(@selahattincivelek)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

win2008 üzeinde exchange 2007 owa ve rpc sertifika kullanımı makalesine göre sertifikamı oluşturdum. local client lerde artık sertifika istemiyor.

ama dışardan mail alma olayı olmadı. sertifikayı yükledim dışardan pc ye ayarları yaptım ama login olamıyor servere. heralde mümin hocamın dediği gibi ücretli ssl almak gerkecek .

teşekkürler

Gönderildi : 06/11/2010 21:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Localdeki bilgisayarlarınız aynı domain altında olduğu için sertifikanıza güvenirler ve sorun olmaz.Dış kullanıcılarda ise sürekli ssl güvensiz hatası verir.Global sign,veri sign gibi saygın sertifika üreticilerinden sertifika tedarik etmeniz gerekli.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/11/2010 23:39

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Arkadaşlar yanlış bilgilendirme olmasın, eğer kullanıcılara group policy ile CA den oluşturduğunuz local sertifikayı yüklerseniz ve sertifika name leri ile outlook anywhere adresi hem server da hem bağlanırken doğru ise sertika hatası filan almadan bağlanırsınız. Bunun için parayla ssl almak şart değil, alırsanız iyi olur o ayrı tabi 🙂

Gönderildi : 07/11/2010 02:14

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

katılıyorum CA serverden certifika kullanıyorum memnunum.

Gönderildi : 07/11/2010 13:42

Paylaş: