Forum

Exchange 2010 SP1 U...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 SP1 Upgrade sorunu

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mİcrosoft eXchange 2010 Server' ı, SP1 upgrade etmek istediğimde aşağıdaki hata mesajını alıyorum.

Welcome to Microsoft Exchange Server 2010 Unattended Setup

Preparing Exchange Setup

Copying Setup Files                           COMPLETED

The following server roles will be upgraded
Languages
Hub Transport Role
Client Access Role
Unified Messaging Role
Mailbox Role
Management Tools

Performing Microsoft Exchange Server Prerequisite Check

Configuring Prerequisites                                 COMPLETED
    Language Pack Checks                                      COMPLETED
    Hub Transport Role Checks                                 COMPLETED
 This computer requires the Microsoft Office 2010 Filter Packs. Please install t
he software from
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=191548
    Client Access Role Checks                                 COMPLETED
    Unified Messaging Role Checks                             COMPLETED
    Mailbox Role Checks                                       COMPLETED
 This computer requires the Microsoft Office 2010 Filter Packs. Please install t
he software from
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=191548

Configuring Microsoft Exchange Server

Language Files                                            COMPLETED
    Restoring Services                                        COMPLETED
    Languages                                                 COMPLETED
    Hub Transport Server Role                                 COMPLETED
    Client Access Server Role                                 COMPLETED
    Unified Messaging Server Role                             FAILED
     The following error was generated when "$error.Clear();
          if ($RoleProductPlatform -eq "amd64")
          {
          $MSSProductId = '{84A6E864-10A5-47C0-AC31-426FE71E4906}';
          }
          else
          {
          $MSSProductId = '{84A6E832-10A5-47C0-AC31-426FE71E4906}';
          }

uninstall-MsiPackage `
          -ProductCode $MSSProductId `
          -LogFile ($RoleSetupLoggingPath + "\UninstallEs.msilog") `
          -PropertyValues ("ESE=1");
        " was run: "Unable to remove product with code 84a6e864-10a5-47c0-ac31-4
26fe71e4906. Yükleme sırasında önemli hata. Error code is 1603. Last error repor
ted by the MSI package is 'There is a problem with this Windows Installer packag
e. A program run as part of the setup did not finish as expected. Contact your s
upport personnel or package vendor.  '.".

The Exchange Server setup operation didn't complete. More details can be found
in ExchangeSetup.log located in the <SystemDrive>:\ExchangeSetupLogs folder.

Exchange Server setup encountered an error.

yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 04/11/2010 18:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

MErhaba,

Bu http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/10/16/video-exchange-server-2010-sp1-kurulumu.aspx  videoyu baz alarak denermisiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/11/2010 18:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Dediğiniz işimi görmüyor başka bir yolu varmı?

ve

bana ne gibi problem olur upgrade işlemin doğru sonlanmadığı için?

Gönderildi : 04/11/2010 20:05

(@muratusen)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Merhaba,

"HEDEFDISK:\ExchangeSetupLogs" klasöründeki ExchangeSetup.log dosyasını paylaşabilir misiniz?

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 07/11/2010 20:44

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Hata içerisinde sizinde görebileceğiniz gibi Microsoft Office 2010 Filter Packs yüklenmemiş olduğunu söylüyor bunu yüklemenizi istiyor. Aynı zamanda SP1 kurulumunda rollerden UM seçini kaldırın ve bu şekilde deneyiniz.

Gönderildi : 07/11/2010 23:01

(@muratusen)
Gönderiler: 248
Reputable Member

Merhaba,

Hata içerisinde sizinde görebileceğiniz gibi Microsoft Office 2010 Filter Packs yüklenmemiş olduğunu söylüyor bunu yüklemenizi istiyor. Aynı zamanda SP1 kurulumunda rollerden UM seçini kaldırın ve bu şekilde deneyiniz.

Merhaba Rafet Bey,

Öncelikle yanıtınız için teşekkürler.

Gereksinimi fark ettim fakat incelediğimde alınan hata ile ilgisini bulamadım. Sonuçta bir gereksinim var ve uyarı veriyorsa o işlemi devam ettirmemesi, denememesi gerekir. Fakat burada uyarı verdikten sonra otomatik olarak adımları geçiyor. Dolayısı ile bana filter packs ile problem çözülemeyecek gibi geliyor.

Ayrıca, SP1 UM'i de kapsıyorsa, işlem tamamlansın, uyarı vermesin diye neden seçimi kaldırıp servicepack güncellemesi yapılsın, bu da bende oluşan ayrı bir soru işareti.

Merhaba shamrack,

Verilen hata ile net bir sonuca ulaşamamakla birlikte detaylı araştırabilmek için log'ları incelemek istedim, şayet problem bu şekilde (Rafey Bey'in ilettiği yöntem ile) çözülmez ise ki umarım çözülür, ilettiğim log'u konuya ekleyebilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Saygılar..

Gönderildi : 08/11/2010 11:16

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

UM nin normal şartlarda kuruluyor olması gerekir. Filter packs yüklemeside şart değildir.

UM nin kurulmaması ile ilgili detaylı inceleme gerekir.

c:\exchangesetup loglarını buraya aktarabilir misiniz.

Gönderildi : 08/11/2010 13:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu site ve site mantığı hakkında bir kaç düşüncemi paylaşmak istiyorum.

Sorunlar her zaman olucaktır ve çözümleride tabiki, fakat kullanıcılar sorun yaşadığında tez zamanda çözümünü arıyor ve o an mantıklı yada mantıksız kendisinin bilmediği konuyu başka birileri tarafından yardım bekliyor, o yardımın mantıklı mı yoksa mantıksız mı diye sorgulamıyor çünkü panik ve zor durumda, önerileri uygulamaya çalışıyor ve sonunda işi öyle yada böyle çözülüyor. Birilerine öneri verirken gerçekten biliniyor ise söylenmeli örnek olarak benim hatamı ele alırsak birçok öneri var ve bunların içinde 1 tane mantıklı " log " dosyası gerisi palavra ya olursa düşüncesinde neyse çok uzatma istemiyorum.

Benim 2 tane hata ile karşılaştım ve bunları çözümpark üyeleri ile paylaştım hep önerileriniz ile yapmaya çalıştık her ikisinde de sistemleri sıfırdan kurmak zorunda kaldım. Sonuç Eğer sitenin ismi ile örtüşmüyorsanız insanları yanlış yönlendirmeyin eğer siz Çözüm olmayacaksanız yazmayın.Sitenin ismi gibi olun tersi sorunpark olmayın...

teşekkürler.

Gönderildi : 08/11/2010 15:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar,

unified messaging kurulumunu nasıl yapıyorsunuz?

bu bir upgrade mi yoksa yeniden kurulum mu?

ayrıca UM rolünü kurabilmeniz için alt yapıda hazırlıkların yapılması gerekmektedir. eğer bütün gereksinimler kurulmuş ise sorunsuz kurulabilir.

UM rolünün kurulumu ve gereksinimleri ile ilgili aşağıdaki linki incelermisiniz.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd335104.aspx

kolay gelsin

Gönderildi : 08/11/2010 15:25

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ben sorunumu çözdüm s

Mümin bey,

ilginiz için teşekkürler sorun kalmadı. Sistemi yeniden kurdum ve yaptığım bütün yapılandırmayı yeninden yaptım şuan sorun yok.

UM sorunuza gelince sadece kurulum yapmıştım herhangi bir yapılandırma yada ayar yapmamıştım ve sorunda olmuyordu. sadece update yapmak istediğimde bu sorun ile karşılaştım.

Gönderildi : 08/11/2010 15:33

Paylaş: