Forum

Dışarıya mail atamı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dışarıya mail atamıyorum

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,228 Görüntüleme
(@FeyyazKURUS)
Gönderiler: 87
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

exchange 2007 üzerinden dışarıdaki mail adreslerine local kullanıcı hesabı ile mail atamıyorum.

Aşağıdaki makalede belirtilenleri uyguladım ancak localde [email protected] adresine sahip exchange hesabımdan [email protected] gibi bir dış adrese mail gitmiyor. Owa'da gönderilmiş öğelere düşüyor ama hotmail.com'dan veya başka bir dış adresten baktığımda mail gözükmüyor.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/19/exchange-server-2007-nin-d-d-nya-ile-leti-imi-hub-transport-server-role.aspx

teşekkürler

Gönderildi : 30/10/2010 03:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba mail junk a düşüyor olabilirmi?Ptr ve spf kayıtlarınızı tamamladınızmı,mail gitmiyor demişsiniz aldığınız hata nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/10/2010 18:43

(@FeyyazKURUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam ptr ve sfp kaydı olmasa da mail gidip junk'a düşmesi gerekmiyor mu?

hata olarak;

Alıcının e-posta sistemi şu anda ileti kabul etmiyor.

Yöneticiler için tanı bilgileri:

Sunucu oluşturma:exchange.deneme.local (Burda kendi exchange sunucum yazıyor)

[email protected]

#550 4.3.2 queue.Admin;message deleted by administrative action ##

Teşekkürler

Gönderildi : 30/10/2010 19:06

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba işlemleriniz http://www.bugrakeskin.com/exchange-server/36-exchange-server/66-exchange-2007-farkl-domainler-ekleme-accepted-domains.html  bu makaleye göre gözden geçiriniz.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/10/2010 19:12

(@FeyyazKURUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam ben exchange'den herhangi bir dış domain'e exchange hesabım ile mail göndermek istiyorum ve belirttiğim hataları alıyorum.

Ki dediğiniz gibi ptr ve sfp kaydı olmadığı için karşı tarafta benim mail'imi direkt siliyor sanırım.

Verdiğiniz makalenin benim sorum ile ilgisini anlayamadım.

Teşekkürler

Gönderildi : 30/10/2010 19:25

(@www-rizasahan-com)
_

Makalemin sebebi size accept domain eklemde hata yapmış olma ihtimalinize karşı rehberlik etmesi içindir.Mail yollamaya çalıştığınız domainin dış günyada gerekli kayıtları varmı?Örneğin rizasahan.com adresinden mail atmaya çalışıyorsunuz diyelim dış dünyada rizasahan.com alan adı varmı gerekli kayıtlar açık durumdamı?

Gönderildi : 30/10/2010 19:30

(@FeyyazKURUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yok hocam sadece exchange'i kurdum hub transport için mümin hocamın makalesini uyguladım o kadar.dışarıya zaten exchangedeki local exhange hesabı ile göndermeye çalışıyorum.

Yani gerçek bir domain hesabı ile mail göndermeye çalışmıyorum.

Gönderildi : 30/10/2010 19:33

(@www-rizasahan-com)
_

Bu şekilde yollayamazsınız.Çalışan bir sistm üzerinde accept olarak eklerseniz gidiyor bu şekilde denemiştim ama şu anda dışa mail atan sisteminiz yok bu nedenle gitmez.Daha önce testini yapmıştım bunun.Gerçek test yapmak istiyorsanız eğer bir alan adı alın ve test edin 25 tl civarında.

Gönderildi : 30/10/2010 19:49

(@FeyyazKURUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam gerçek domain'im var.Şimdi accepted domain'i ekledim.Şunu soracağım benim gerçek domain'imde [email protected] adresim var başka mail hesabım yok.Exchange accepted domain'e domainimizi ekledikten sonra artık exchange deki kullanıcılarımız için x.com mail hesabı da eklendi.

Ancak gerçekte böyle bir mail hesabı yok.Bu durumda gerçek sunucuda bu hesabı olmayan kullanıcı mail gönderebilir mi?

teşekkürler

Gönderildi : 30/10/2010 20:19

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Boşuna deneme yapıyorsunuz gerçek olmayan bir domainden mail niye gitsin ki? O zaman herkes exchange kursun istediği mail adresinden internet email atsın. Bu mümkün değil.

Mailiniz sağlıklı bir şekilde internete ulaşmasını istiyorsanız önce kendinize ait bir domaininizin olması gerekir. Ardından bu domain için dns kayıtlarını doğru şekilde oluşturmalısınız.

Gönderildi : 31/10/2010 03:29

(@FeyyazKURUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz cevaplar çok teşekkürler

Gönderildi : 31/10/2010 13:02

(@www-rizasahan-com)
_

Biz teşekkür ederiz.

Gönderildi : 31/10/2010 18:40

Paylaş: