Forum

Exchange 2003 4.4.7...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 4.4.7 hatası

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bir konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var. Server 2003 üzerine exchange server 2003 kurulu bir yapım var. Bu sabaha kadar herşey düzgün çalışırken bu sabah itibari ile ; İleti belirtilen süre içinde teslim edilemedi. Lütfen yeniden deneyin veya sistem yöneticinize başvurun. 4.4.7  hatası almaya başladım ve mail gelmesine rağmen mail gönderemiyorum. Kara liste kontrolü yaptım herhangi bir listede yer almıyorum. Statik ip kullanıyorum. 25 nolu porttan dışarı çıkış var. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşkkürler kolay gelsin.

Gönderildi : 30/09/2010 12:32

(@bteleman)
Gönderiler: 53
Trusted Member

Dışarı çıkış portu 25 yerine 587 olmayacak mı?

Gönderildi : 30/09/2010 12:46

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bildiğim kadarıyla o port dinamik ipler için geçerli. Ama bir test edip sonucu yazıyorum. Birde zaten çalışıyordu taki bu sabaha kadar ttnet ile de görüşsem iyi olacak gibi. 587 nolu portla ilgili bir sorun ise mail gelmemesi de gerekmiyormu. Ben şu anda mail alabiliyorum. Teşekkürler kolay gelsin.

Gönderildi : 30/09/2010 13:31

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Arkadaşlar öneride bulunabilecek varmı. Bağlantı ve portlarla ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü maili gönderir göndermez kuyrukta gitmedi olarak görünüyor. Evnlarda 9665 hatası veriyor serverda 2 gb ram var sd ram kullanımı 2.5 olarak görünüyor baya yükselmiş durumda acaba bundan kaynaklanabilirmi. Ama herşeye rağmen mail alabiliyorum.

Gönderildi : 30/09/2010 14:23

(@sahismail)
Gönderiler: 4
Active Member

Selam,

aynı sorunu bizde yaşıyoruz. Görünürde herşey normal. Sistemlerde virüs taraması yapmaya başladım. Superonline ve Turktelekomla temasa geçtim ama bir sonuç çıkmadı o tarafta.

Gönderildi : 01/10/2010 05:58

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

4.4.7 kodu genelde karşı taraftan kaynaklanan bir durum gibi dursa da sizin sunucunuzdan da kaynaklanabilir.

telnet üzerinden mail atmayı denermisiniz.

portlarınızın dışarıdan cevap verip vermediğini yine telnet ile kontrol ediniz.

ayrıca aşağıdaki linki incelermisiniz ;

http://www.theemailadmin.com/2010/05/troubleshooting-exchange-server-error-4-4-7/

kolay gelsin

Gönderildi : 01/10/2010 17:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bendeki problem ttnet den kaynaklanıyordu. Sabit ip kullanmama rağmen ttnet 25 nolu portumu kapatmış kendileri ile görüşüp açtırdıktan sonra düzeldi. Herkese teşekkürler kolay gelsin.

Gönderildi : 01/10/2010 18:32

Paylaş: