Forum

Exchange 2007'de Ex...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007'de External Mail Grubu oluşturmak

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@MetinKilincarslan)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

[email protected], [email protected], ı[email protected]

yukarıda vermiş olduğum örnek mail adreslerinin kendi exchange 2007 sunucumda bir grup oluşturarak toplu e-mail gitmesini sağlamak istiyorum. Normal domain ortamında bulunan userları ekleye biliyoruz ve gruplarımızı yapılandıryor toplu e-mail göndere biliyoruz. peki dış domain ortamından her hangi bir mail adresini bir grup oluşturarak toplu e-mail gönderimini sağlaya bilirmiyim?

Tşk.

Gönderildi : 05/07/2010 12:30

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

1. Exchange 2007 management console --> Recipient Conf | Mail Contact

2. Sağ klik New Mail Contact diyoruz ve ilgili external kullanıcıları tek tek oluşturuyoruz ve mail adreslerini atıyoruz.

3. Recipient Conf. | Distribution Group 

4. Sağ klik --> New Distribution Group a tıklayıp bu contact lar için bir grup oluşturuyoruz.

5. Oluşturduğumuz gruba contact ları ekliyoruz.

6. Gruba bir mail adresi atıyoruz.

Gönderildi : 05/07/2010 12:36

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ,

Exchange 2007 console üzerinden contact oluşturup , istediğiniz mail adreslerini ekleyebilirsiniz.

Daha sonra bir grup oluşturun , ve oluşturduğunuz contact userları member edebilirsiniz.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa997220%28EXCHG.80%29.aspx

http://searchexchange.techtarget.com/generic/0,295582,sid43_gci1332951,00.html

Kolay gelsin.

Gönderildi : 05/07/2010 12:36

(@MetinKilincarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

6. adımda ''Gruba bir mail adresi atıyoruz.'' demişiniz, Burada Grubu oluşturduktan sonra, Grubun üzerinde Sağ tıklayıp Porperties seçeneğinden E-mail Addresses Kısmına baktığımda SMTP'nin altında gruba verdmiş olduğum adın uzantısıyla bir e-mail oluşturmuş görünüyor.

Recipient Configuration / Distribution Group Kısmında Sağ tarafta ''Primary SMTP Address'' sutununda bu oluşan e-mail adresi görüntüleniyor. Bu iki görününen durum sonucunda yinede e-mail adresi oluşturmam şartmıdır.

Teşekkürler, 

Gönderildi : 05/07/2010 15:05

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Hayır , e-mail adresi oluşmuş.

Gönderildi : 05/07/2010 15:11

(@MetinKilincarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar, yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Son olarak bir sorum daha var.

Gurubu oluşturduk herşey tamam, herhangi bir user bu guruba e-mail atacak diyelim Outlook / New Message/ To basıp global adress listesinde grubun çıkması gerekirken çıkmıyor All gurubu seçersen ekleye biliyorsun. Synchronize işlemi için biraz zaman mı gerekiyor yoksa farklı bir işlem daha yapmamıza gerek var mı?

Kısaca Oluşturulan kullanıcı vey Gurup Global adres listesinde çıkması gerekirken çıkmıyor nedeni nedir?

Herşey için teşekkür ederim. Selamlar.....

Gönderildi : 05/07/2010 17:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Gönder al butonunun yanındaki mini oka tıklayın.Açılan alt menüde "Adres defterini al"kısmını tıklayın.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/07/2010 17:15

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

ortalama 2 saat içerisinde replicasyon yapması gerekir.

Gönderildi : 05/07/2010 17:16

(@orhangultekin)
Gönderiler: 26
Eminent Member

selamlar üstad Exchange 2003'de External Mail Grubu nasıl yapılıyor.

teşekkürler

Gönderildi : 28/07/2010 13:48

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Bir mail grubu oluşturun. Örnek External Mail Groups

Daha sonra dış mail adreslerini contac olarak ekleyin. [email protected] - smtp seçin. daha sonra contac'ları oluşturduğunuz gruba member edin.

Gönderildi : 28/07/2010 14:00

Paylaş: