Forum

Sabit IP 587 Yerine...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sabit IP 587 Yerine 25 Portu Açtırdık Aktif Olma Süresi Nedir ?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@serkanpeksaglam)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Manisa'da sabit ip ile sadece 587 porttan mail atabiliyoruz. Bu yüzde TT'den 25 portu açmalarını istedik.

Açıldığını söylediler. ancak "telnet mail.xxxx.com.tr 25" yazinca sunucu ile bağlantı kurulamadı diyor.

Aynı kodu yazarak sonuna 587 dersek bağlantı sağlanıyor. Bu komutları İzmir'de sabit ip olan ofisimizde deneyince hem 25 hemde 587 den bağlantı sağlanabiliyor. Manisa'da 25 den bağlantı kuramadık hala. Modemi Restart ettim. 

Bu port açma işlemi hemen aktif olur mu ? 1-2 saat içinde, yoksa daha uzun bir süre beklemek mi gerekir ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 24/06/2010 18:50

(@gunaykarakas)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Merhaba

Ben de bir zamanlar aynı sorundan müzdariptim.

Direk adsl destek hattını aradım ve 25 portu açarmısınız dedim. Anında açtılar , herhangibir prosedur gerekmiyor.

iyi günler

Gönderildi : 24/06/2010 19:24

(@serkanpeksaglam)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

bende aradım açtık dediler fakat hala 25 portu kullanamıyorum.

arada hiç bir güvenlik aracı yok. sadece adsl modem var.

traceroute ile mail sunucuma giden yolları test ederken port 25 i kontrol edebilmemim yolu varmı ?

hangi noktada takıldığını bulmak için ?

Gönderildi : 24/06/2010 21:47

(@emrekalayci)
Gönderiler: 12
Active Member

hemen açılıyor diye biliyorum ama şöyle birşey sormak istiyorum izmir açıldı diyorsunuz ikisini de ayrı ayrı belirttiniz mi? 

Ttnette ki arkadaşlar izmir'i açmış manisayı açmamış olabilirler bence tekrar irtibata geçmelisin hemen port açılıyor. Yada açıldı dedikten sonra adsl kapatıp açtığında kesin aktif olması gerektiğini düşünüyorum.

umarım çözersin sorununu. 

Gönderildi : 24/06/2010 21:59

Paylaş: