Forum

Exchange 2007 Konso...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 Konsola Erişemiyorum

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
332 Görüntüleme
(@SefaON)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

exchange management konsolu acmak istediğim zaman aşağıdaki hatayı almaktayım.

Active directory operation failed on mobiltelmain01.mobiltel.local the supplied credential for Mobiltel\administrator on bind operation is invalied error code: 0x31 it was running command "get recipient - resultsize "1000" -sortby "displayname" -recpienttype " usermailbox"

bu hata neden kaynaklanır ?

Gönderildi : 29/03/2010 22:02

(@SefaON)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

sorunu şu şekilde çözdüm gibi,

geçmişte kullandığımız admin ve exchange grubunda olan bir user ile logon oldum exchange konsoluna ulaşabiliyorum....

fakat administrator kullanıcısı ile logon olduğum konsol acılmamaktadır.

administrator kullanıcısı neden bu kadar aptallaşır anlamadım.

Gönderildi : 30/03/2010 12:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

MErhaba evet bunu bir forumda görmüştüm yabancı bir sitede farklı bir userle erişilebilmiş.Geri dönüş için teşekkürler.Bende exchange 2010 kurunca konsoldaki bazı menüler gelmiyordu outlook 2003 kurulu olduğu için yapıyordu bunu saçma ama öyle:)

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/03/2010 12:54

(@SefaON)
Estimable Member
Konu başlatıcı

:))) peki bu durumu nasıl düzelteceğim...

administrator useri ile girmeni bir bir yolu yok mudur ?

bu makina iyice cıldırttı beni,

Gönderildi : 30/03/2010 14:11

(@SefaON)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Problemi çözdüm arkadaşlar :)))

dün serverin üzerine microsoft office paketi kurarak outlook yüklemiştim. burada bir test useri acakarak onu tanımladım.

Her nasıl olduysa :))))) domain user " Stored User Names and Passowords" kendini kaydetmiş

çözümü ise ;

başlat | > çalıştır | > control keymgr.dll diyerek enter yapıyoruz.

oradaki kayıtlı kullanıcıyı silerek yada administrator olarak değiştirirsek sıkıntıdan kurtulmuş oluyoruzzzz :)))))

demek ki neymiş ; En iyi Admin Exchange kurup kaçan adminmiş 🙂 çalışan sisteme asla dokunmamak gerekiyormuş 🙂

ilginiz ve yardımlarınız için tekrar teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

en iyi dileklerimle,

sefa

Gönderildi : 30/03/2010 18:01

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Geri bildirim için tşk ucundn yakalamışım  neticede:))

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/03/2010 19:06

Paylaş: