Forum

Exchange 2007 Mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 Mail gönderim problemi

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@TahsinSahin)
Gönderiler: 163
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ben size konuyu şu şkilde açıklayım.Bizim sistemimizde 1 adet dc ve 1 adet exchange var.yeni bir kullanıcı oluşturduk ve kullanıcıya exchange de 1 adet mail verdik.fakat bunu yaparken arkadaşım bir şekilde yanlış yapmış ve bu yanlışlığı düzeltmek için exchangeden kullanıcıyı silmiş ,normalde dc den silmesi gerekirken exchangeden silmiş ve dc de tekrar bir kullanıcı yaratmış bunun sonucunda şimdi oluşturduğu kullanıcıya birde mail oluşturuyor kurulumu yapıyor fakat şöle bir problem var mail gönderiyor fakat mail gelmiyor herhangi bir hata vermiyor ben SID lerin karışmış olabileceğini düşünüyorum fakat tam emin değilim eğer yardımcı olursanız bu problemi çözebiliriz.

Gönderildi : 23/03/2010 13:27

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Exchange üzerinden user'ı sildiğiniz zaman mailbox silinmez.Sadece AD üzerindeki user hesabı silinir.Dolayısıyla yapılacak iş,AD üzerinde aynı logon name ile bir user oluşturup,exchange üzerinde yer alan mailbox'ı bu oluşturduğunuz yeni user'a linkleyin.

Gönderildi : 23/03/2010 16:32

(@TahsinSahin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Peki hocam şimdi exchangeden silinmiş disconnect lerde görünüyor silinmiş olanlar onları nasıl geri alırım.Veya dediğiniz şey o mu ben AD aynı isimde bir kullanıcı oluşturdum ama exchangeden oluşturduğumda yine aynı şeyler oluyor veya o mail adresini exchanden kökten nasıl silebilirim

Gönderildi : 24/03/2010 12:29

(@TahsinSahin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hallettim sağol hocam

Gönderildi : 24/03/2010 17:41

(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member

Nasıl  yaptıgını  söylersen aynı sıkıntıyı  alan arkadaşlara  örnek  olur...

Gönderildi : 24/03/2010 20:31

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Yapılacak işlemler http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/19/exchange-server-2007-kullan-c-mailbox-lemleri-ve-genel-zellikleri.aspx  makalede yer almaktadır, inceleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 25/03/2010 14:01

Paylaş: