Forum

Iceri Ve Dışarı Mai...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Iceri Ve Dışarı Mail Birden Gitti

20 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
594 Görüntüleme
(@BarisSecilmis)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Organizasyon içine ve dışına attıgım mailler birden gonderimi durdu.Gonderildi diyor henüz postmaster da hata raporu gondermedi

Neden olabilir acaba.

Gönderildi : 05/03/2010 14:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba servisler ne durumdadır?Kuyrukta takılan varmı?Loglarda birşeyler mevcutmu sisteminiz nedir?Az açıklık getirinki sorunuzu okuyanlar yanıtlama şansını yakalasın.Sizede yardımcı olsun saygılarımla.

Konu başlığınıda aramalarda çıkacak şekilde açarsanız iyi olur.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/03/2010 14:36

(@BarisSecilmis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Kusura bakmayın burdaki arkadaslar hemen bir yaygara olusturdugu için detay veremedim.

Sorun devam etmekte.Exchange 2007 uzerinde malum sorun bulunmakta.Postmaster hata gondermıyor.Servislerin hepsi calısır durumda

queue viewer takılı kalan birsey yok.Send Connector silip yeniden olusturdum yıne aynı

Gönderildi : 05/03/2010 14:49

(@www-rizasahan-com)
_

Telekom üzerinden 25 portunuz çalışır durumdamı?587 aktifmi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/03/2010 15:04

(@BarisSecilmis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet evet porlarda bır problem yok.Onları kontrol ettım gfi mail security kullanıyorum ordan baktıgımda mail cıktıgını goruyor ama kendi kendime dahi posta atamıyorum.

Gönderildi : 05/03/2010 15:06

(@www-rizasahan-com)
_

Loglarda bir şey varmı?

Gönderildi : 05/03/2010 15:12

(@BarisSecilmis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Message Traking de kendi posta kutumda fail loglarına bakıyorum suan

Source Agent Source Context GfiabRoutingAgent hatası var

Gönderildi : 05/03/2010 15:24

(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member

Merhaba benim başımada  aynı  olay gelmişti disk kapasitenizi  kontrol edermisiniz  exchange in kurulu oldugu  dıskde  en az 8 gb yer  olması gerekiyor .. kontrol edin derim

Gönderildi : 05/03/2010 15:25

(@BarisSecilmis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

300 gb var suan bos alan

Gönderildi : 05/03/2010 15:30

(@gorkemdoruk)
Estimable Member

Makine  hem dc  hem mail server degilse yeniden  başlatmayı deneye bilirsiniz  exchange servisleri  ne durumda ? içeriden mailleşme saglanıyormu  telekom veya hizmet aldıgınız firma  ile  görüştünüzmü hat ile  alakalı problem olabilir .. içeride  mailleşme oluyorsa telekom ile  irtibata gecin modeminizi  yada firewall'unuzu yeniden başlatmayı deneyin Firewall daki portlarıda  konrtol edebilrsiniz  event loglarınızıda  incelyin yada  paylaşın.

Gönderildi : 05/03/2010 15:36

(@BarisSecilmis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Makine  hem dc  hem mail server degilse yeniden  başlatmayı deneye bilirsiniz  exchange servisleri  ne durumda ? içeriden mailleşme saglanıyormu  telekom veya hizmet aldıgınız firma  ile  görüştünüzmü hat ile  alakalı problem olabilir .. içeride  mailleşme oluyorsa telekom ile  irtibata gecin modeminizi  yada firewall'unuzu yeniden başlatmayı deneyin Firewall daki portlarıda  konrtol edebilrsiniz  event loglarınızıda  incelyin yada  paylaşın.

hem dc hem mail server olmasına ragmen restart ettım.Exchnage serviceleri calısıyor firewallda portlar acık.mxtoolboxta da kontrol ediyorum problem yok.Mal alıyorum sıkıntı yok.Organizasyon içinede mail gonderemiyorum

Gönderildi : 05/03/2010 15:41

(@www-rizasahan-com)
_

Siz yinede portu telekoma sorarmısınız rica etsem  bir telefonla?

Gönderildi : 05/03/2010 15:45

(@BarisSecilmis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ben portu sorayımda merak ettigim [email protected] ' a da mail atamıyorum yanı localden

Gönderildi : 05/03/2010 15:49

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba ama mail kuyrukta yok hata dönmüyor dışarıdan mail geliyor enteresan bir durum.Servisler start diskte gerekli yer var.Eventlerde bir göze çarpan durum varmı?

Gönderildi : 05/03/2010 15:50

(@gorkemdoruk)
Estimable Member

Ortamda Firewall varmıdır ? hata  alıyorsanız  hata  kodunu  yazarmısınız ?

Gönderildi : 05/03/2010 15:51

(@BarisSecilmis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hata Almıyorum ki problem o 🙁

Gönderildi : 05/03/2010 15:53

(@BarisSecilmis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

eventlerda temiz.mail essential dashboarddan pratik oluyor diye mail trafigine goz atıyordum gelen var giden cıkmıyor. gfi mail securitden bakıyorum duzgun sekılde gonderıldı dıyor.az kaldı sanırım sıyırcam

Gönderildi : 05/03/2010 16:02

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Selam,

- Örnek bir domaine "tracert mail.xxxx.com" komutunu deneyin nerelerden geçiyor,nerede duruyor.Ör : http://mail.cozumpark.com/
-Outlooktan maili göndermeden önce o mail için teslim ve okundu raporu seçeneklerini işaretleyin, bakalım hata dönecek mi ?
-Dışardan bir Ip adresinden kendi owa na bağlan ve bu şekilde mail göndermeye çalış.
-Yine dışardan telnet yardımıyla mail göndermeyi dene bakalım.Bunun makalesi vardı, makaleler içinde.

Gönderildi : 05/03/2010 17:18

(@BarisSecilmis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar sorunu buldum ama henuz cozemedım tum olay GfiAvRouting de kaynaklanıyormuş.Yonlendirme yapamıyor.GfiMailSecurity maili check ediyor ok veriyor ama failed klasorune atıyor.

Gfi çözüm için failed klasorune atılan uzantısı *.txt olan dosyaları kı bunlar gondermeye calıstıgımız mailler bunları REPLAY klasorune atarak deneyin der..Lakin çözüm mü hayır.Neden yapıyor derseniz gfi customer services ile gorusun derler.Bırde onlara danısayım bakalım eger net cozum bulabilirsem donus yapacagım.

Gönderildi : 05/03/2010 17:36

Sayfa 1 / 2
Paylaş: