Forum

Pop3 ve Exchange he...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pop3 ve Exchange hesabı ortak kullanımı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
315 Görüntüleme
(@MehmetBAYLAV)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Ben iş yerinde Exchange 2000 server kullanıyorum. geçtiğimiz haftaya kadar Ms Outlook 2002 kullanıyordum.

hesap olarak 2 tane hesap tanımlıydı.

1. iç Mail hesabı (MS Exchage Hesabı)

2. Dış Mail hesabı (domain.com.tr) bu hesap dışarıda bir ISP sunucuda host ediliyor.

MS 2002 Outlook kullanırken

varsayılan hesabım 2 nolu dış mail hesabımdı.

yeni mail gönderirken varsayılan hesaptan hem dışa hem içe mail gönderebiliyordum sorun olmuyordu. iç adrese mail giderken ..... adına gönderen ......  yazıyordu.

MS 2003 Outlook kullanırken

yeni mail gönderirken her hesap kendi grubuna mail gönderebiliyor. 

exchange kısmında herhangi bir değişiklik yapılmadı  

size göre sorun nereden kaynaklanıyor.

şimdiden herkese teşekkürler 

Gönderildi : 20/02/2010 23:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle outlook üzerinde iki hesap kullanıyorsanız eğer tek bir hesap üzerinden her iki domain için mail gönderme şansınız yok , eğer gönderebiliyorsanız eğer bazı ayrıcalıklı olmalıdır.

örneğin 

exch hesabı ; cozumpark.local

pop3 hesabı ; cozumpark.com

Siz pop3 hesabı ile mail gönderin ve adrese hakan@cozumpark.local yazın bu mail sizin pop3 hizmeti veren sunucuya gidecek ve bu sunucu cozumpark.local isminde bir domain yok diye geri dönecektir.

ancak aynı durumda ad üzerinde her kullanıcıya iki mail adresi eklerseniz hakan@cozumpark.local varsayılan ve hakan@cozumpark.com ikinci mail adresi

bu durumda dışa da içeriyede mail gönderebilirsiniz ama sadece cozumpark.com ve cozumpark.local mailler için

birde dış dünyaya bakarsa tek şansınız pop3 hesabıdır ki exch ın dış bağlantısı yok

yani sizin ilk durumun oluyor demeniz bana göre olmamalı bir eksiklik var anlattığınız konuda sanki ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/02/2010 02:34

Paylaş: