Forum

Exchange 2007 serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 server üzerinden POP3 mail gönderemiyorum

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
346 Görüntüleme
(@SefaON)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

exchange 2007 server üzerinden mail alabiliyorum fakat bi türlü mail gönderemiyorum outlook üzerinde giden posta kutusunda takılıyor kalıyor.

event id baktığım zaman aşağıdaki hatayı almaktayım.

Microsoft Exchange could not find a certificate that contains the domain name mail.mistacoglu.com in the personal store on the local computer. Therefore, it is unable to support the STARTTLS SMTP verb for the connector mistacoglu.com with a FQDN parameter of mail.mistacoglu.com. If the connector's FQDN is not specified, the computer's FQDN is used. Verify the connector configuration and the installed certificates to make sure that there is a certificate with a domain name for that FQDN. If this certificate exists, run Enable-ExchangeCertificate -Services SMTP to make sure that the Microsoft Exchange Transport service has access to the certificate key.

For more information, see Help and Support Center at

geri dönüşünüz için şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 04/02/2010 13:48

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Merhaba,

Verdiği hata sertifika ile ilgili, client üzerinde bulamadığını söylüyor. Diğer makinelerde problem yokse manuel olarak exchange sertifikasını bu makineye import edip deneyebilirsin.

Gönderildi : 04/02/2010 14:14

(@SefaON)
Estimable Member
Konu başlatıcı

makinayada manuel olarak yükleme yaptım. microsoft office 2007 üzerinde pop3 olarak yapılandırdım mail almasında bir sorun yok  fakat,

Gönderiyor görevi bir hata bildirdi. ( ox80042109 ) outlook giden smtp e-posta sunucunuza bağlanamıyor. bu iletiyi almaya devam ederseniz sunucu yöneticinize baş vurun diye bir hata vermektedir.

bu neden kaynaklanabilir. ?

Gönderildi : 04/02/2010 14:36

(@selimtanrikulu)
Reputable Member

Bu hata bütün clientlerde de var mı?

giden posta sunucusunu 587 olarak değiştirip dener misin?

Gönderildi : 04/02/2010 17:18

(@SefaON)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim elinize sağlık,

outlooktan portu 587 olarak değiştirdiğimde düzeldi. fakat benim anlamadığım bir konu var, exchange üzerinden ben 587 portu tanımlamadım. nasıl bu şekilde mail gönderiyor.

Gönderildi : 05/02/2010 12:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ezchange standart connectorlerde tanımlı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/02/2010 13:00

(@selimtanrikulu)
Reputable Member

Recieve connectorlere bakarsanız orada yazdığını göreceksiniz.

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 05/02/2010 14:28

Paylaş: