Forum

SSL Sertifikası sad...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SSL Sertifikası sadece domain için geçerliymiş..

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
316 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Exchange 2010 kurulumunda oluşturduğumuz sertifika sadece domaine üye olan makineler için geçerliymiş. Dışarıdan bağlanan OWA kullanıcıları halen kırmızı sertifika uyarısını alıyorlar. Bunun için ne yapmalı? Ticari SSL sertifikasından başka yol yokmudur?

Gönderildi : 31/01/2010 23:01

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

MErhaba,

1-kesinlikle ya güvenilir bir sertifika sağlayıcıdan sertifika alacaksınız.

2-Karşıda kırmızı olan sertifikayı güvenli sertifika kabul edip yüklerseniz sorun olmaz ama bunu x kişi yapacak değil.

Kesinlikle güvenilir sertifika şart deneme sürümü indirin kendinize belli sürelik isterseniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/01/2010 23:50

(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Anladim Riza tesekkur ederim. Simdi halihazirda ben, CA`yi benim DC`nin ustune Enterprise Root CA olarak kurdum ve member server olan Exchange 2010 server icin sertifika talebini export ettim ve Exchange 2010 tekrar gelip beklemedeki talebi tamamlayip assig yaptim. Icte sorun yok su an.

Peki simdi ben ticari bir SSL sertifikasini disaridan alirsam hali hazirdaki sistemde degisiklik yapmam gerekecek mi? Nasil olacak bu is. Techncet forumlarina sordum. cevaplardan birinde halihazirdaki yontemle DC`min adini disariya ifsa ettigime dair bir mesaj geldi.

Gönderildi : 01/02/2010 01:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Neticede sertifika 128bit güvenlik sağlayacak firewallda sağlamsa sorun yok.Zaten firma bilgilerini öğrenmek isteyen biri öğrenir.Önemli olan açık bırakmamak.Güvenli bir sertifika alma konusunda hocalarımız yardımcı olurlar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/02/2010 01:45

Paylaş: