Forum

Exchange 2003 Event...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 Event id : 8276

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Event Type: Error
Event Source: MSExchangeFBPublish
Event Category: General
Event ID: 8276
Date: 21.01.2010
Time: 02:00:16
User: N/A
Computer: MAILSRV
Description:
Site folder could not be opened for duplicate message deletion on virtual machine MAILSRV. The error number is 0x8004010f.

For more information, click http://www.microsoft.com/contentredirect.asp .

Merhabalar exchange 2003 server uzerinde yukarıdaki hatayı alıyorum

Event ID 8276: Site folder could not be opened for duplicate message deletion on virtual machine

konuyla ilgili olan yukarıdaki linki inceledim anlatılan yeri buldum ama tam olarak ne yapmam gerektiğini anlamadım

sitefolderserver içindeki değer

CN=Public Folder Store (MAILSRV),CN=xxxx,CN=InformationStore,CN=MAILSRV,C N=Servers,CN=xxxxx,CN=Administrative Groups,CN=xxxxxx,CN=Microsoft Exchange,CN=Services,CN=Configuration,DC=xxxxx,DC= com

yukarıdaki gibi ben burada bi problem goremedim burdan sonrası için ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

yukarıdaki log'un ardından her seferinde aşağıda bulunan tracking log silinmesiyle ilgili hata alıyorum standart 7 gundu gun sayısını dusurdum ama yine değişen bişey olmadı

event id : 5008 Source : MSExchangeSA
The message tracking log file D:\exchange\MAILSRV.log\20100112.log was deleted.

bunla bir bağlantısı olabilir mi?

Gönderildi : 22/01/2010 15:07

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Çözüm için adsiedit kullanılarak bir takım işlemler yapılması gerektiği belirtilmiş, adsiedit kullanımı için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc773354(WS.10).aspx

Gönderildi : 22/01/2010 16:49

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evet adsiedit ile işlem yapmam isteniyor istediği yere kadar geldim adsiedit ile ama burada ne yapmam gerektiğini anlayamadım bu kaydı silmem mi gerekiyor yada bir şekilde değiştirmem mi gerekiyor ne yapmalıyım ??

konuyla ilgili olan yukarıdaki linki inceledim anlatılan yeri buldum ama tam olarak ne yapmam gerektiğini anlamadım

sitefolderserver içindeki değer

CN=Public Folder Store (MAILSRV),CN=xxxx,CN=InformationStore,CN=MAILSRV,C N=Servers,CN=xxxxx,CN=Administrative Groups,CN=xxxxxx,CN=Microsoft Exchange,CN=Services,CN=Configuration,DC=xxxxx,DC= com

Gönderildi : 25/01/2010 13:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba ,

bu konuyla ilgili benden başka açılan postlarda olmuş ama hiç birinde çözüme ulaşılamamış bu hatayı alıpta duzeltebilen varsa yardımcı olursa sevinirim

adsiedit ile administrative group özelliklerine girdiğimde attribute kısmında "sitefolderserver" yok ama bu administrative group altında first administrative group uzerinde sağ click properties yapınca orada attribute kısmında "sitefolderserver" var ama bunu editlediğimde içindeki değer "CN=Public Folder Store" olarak başlıyor "CN=Public Informatiın Store" değil yani

http://support.microsoft.com/kb/555406

Yeni bir exchange server kurdum denemek için ondada link'te anlattığı kısımda "sitefolderserver" yok   

Gönderildi : 10/05/2010 18:04

Paylaş: