Forum

Exchange Server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2003 Mail alamama ve gönderememe

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
314 Görüntüleme
(@SerhatAKTUNA)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirm.Statik ip var,server 2003 r2 kurulu aynı zamanda exchange server 2003 sp2 kurulu bütün ayarlarım tamam black listte değilim yalnız tanıml olan kullanıcılar arasınd mail gönderirken hiç bir problem yaşamıyorum.Diğer mail adresleri öreneğin hotmail gmail veya başka bir server dan gelen mailleri ne alabiliyorum nede göndere biliyorum.Bu konuda benim belki gözden kaçırmış olduğum konular olabilir ama profesyonel anlamda çalışan arkadaşlarımın bilgilerine güveniyorum.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 19/01/2010 23:20

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Serhat Bey,

Aslında ufak bir arama yaparak exchange yapılandırması hakkında ham makaleler hemde sorunlarınıza cevaplar bulabilirsiniz.

MX,PTR,SPF kayıtlarınız ile 25,587 nolu port yönlendirme işlemlerini yaptınız mı ? Bu işlemlerin nasıl yapıldığını portalımız üzerinden yine öğrenebilirsiniz.

Gönderildi : 20/01/2010 00:18

(@SerhatAKTUNA)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Rafet bey ben buraya mx ,PTR,SPF kayıtları ile ilgili gerekli işlem adımlarını yazıyorum.Bu arada smtp konnektör ayarlı ve 587 portunu ayarladım fakat dışa çıkamıyorum,dışardan da mail alamıyorum.İlk kurulumdan sonra dışardan mail alıyordum,ayarlardan kaynaklanan problemi çözmek için uğraşırken dışardan gelen mailleride alamaz oldum. Aslında online bi şekilde yardım alabilsem iiyi olcak çünkü çook uzun zaman oldu ve sorunu aşamadım.

SPF & PTR: v=spf1 ptr ip4:xx.XX.xx.XX a mx:mail.xxxx.com.tr ~all

MX : mail.xxxx.com.tr.

Gönderildi : 22/01/2010 00:24

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Sn. Serhat Aktuna,

Öncelikle real ip numaranızı hiç bir platformda paylaşmayınız.

Firewall üzerinden gerekli ayarlamaları yaptınız mı ? Yani 25 nolu porttan gelen istekleri 587 çevirip exchange sunucunuza yönlendirdiniz mi ? Aynı şekilde 587 porttan gelen istekleri yine içeriye yönlendirdiniz mi ?

Bir de online destek vermiyoruz ki verilse bu danışmanlık hizmetlerine tabi olacağından ve bu işi yapıp ücret kazanan arkadaşlarımıza haksızlık etmiş oluruz. Eğer malum durumunuzu çözemiyorsanız ve hızlı bir şekilde çözmek istiyorsanız bu durumda professionel bir destek almanız sizin yararınıza olacaktır. Yok ben kendim çözmek istiyorum diyorsanız o zaman mevcut yönergelerimizi ve yaptıklarınızı veya çözümleri takip etmelisiniz aksi durumda ne yazik ki size yardımcı olamayız.

Gönderildi : 22/01/2010 01:14

Paylaş: