Forum

exchange 2003 owa ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2003 owa junk mail

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@cevdetonurozcelebi)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Server 2003 üzerinde Exchange 2003  kullanıyorum.Kullanıcıları pop3 ile bağlı.

Yapmak istediğim exchange 2003 imf spam filtrede 6 ya 5 olarak ayarladığım ayarda 6 olan spam derecesindeki mail lerin kullanıcının

mailbox ında junkmail klasörün de kalması owa da junkmail açmama rahmen tüm mail ler inbox ordan da kullanıcı çektiği zaman da outlook una gidiyor.Outlook junk mail filtresin mesaj lar ayrılıyor.İstediğim sistemde owa da ayrılması.

Teşekkürler

Gönderildi : 14/12/2009 18:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32959
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Cevdet bey

ben pek bir şey anlamadım ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/12/2009 01:26

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Firmam da server 2003 üzerinde exchange 2003 var.Kullunıcılar pop3 ile mail lerini alıyorlar.Hiç kimse exchange e direk bağlı değil !Pop3 ile gelen mailler Outlookta normal mailler gelen kutusuna ve spam larda junkmail düşecek şekilde ayrıştırılıp kullanıcının maillerini okuması sağlanıyor.Ve iyi bir şekilde çalışmamızı sürdürüyoruz. 

Ama bazı kullanıcılar Outlooktaki  junkmail e düşen mailler owa daki junkmail de olsun bana gelmesin diyorlar.Ben istediğim zaman owa daki junk maili kontrol ederim diyorlar.

Bende owa daki junk mail i aktif hale getirdim ama maillerin hepsi gelen kutusuna geliyor.Ve kullanıcı outlook unda pop3 ile maiileri çektiği zaman orada spam ve normal mail olarak ayrılıyor.

Outlook 2003 ün yaptığı normal mail spam mail ayrımını  Outlook Web acess neden yapmıyor?

Gönderildi : 16/12/2009 13:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba

Böyle bir özellik yok maalesef. POP3 protokol gereği posta kutusundaki tüm mailleri çeker , belirli klasötleri alma diyemezsiniz ancak spam olan mailleri outllok tarafında kural ile sildirebilirsiniz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/12/2009 13:28

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

owa ya bir kural koyduğum zaman örnek [email protected] dan gelen mail ler junk mail at dediğim zaman kullanıcı ya o mesaj lar düşmüyor.Owa daki

junk ta kalıyor.Peki o zaman owa daki junk ın görevi tam olarak nedir.Kullanıcının owa da koyduğu kurallara göremi işler.Veya Owa daki safe list denetimine göre .Pek bir anlamı kalmamış oluyor owa daki junk ın .

araştırma yaparken buldum .Owa da etkin olur deniyor.Bu ayarlar ben zaten yapılmış durumda ?

Screenshot: Message Delivery Properties : Intelligent Message Filtering tab, showing Archive enabled What do the numbers mean?

There are two sets of numbers.

Gateway Blocking Configuration - this is where the messages will be blocked at the server, and the users will not even see them.

Store Junk E-mail Configuration - this is where the messages will be delivered to the user's Outlook and stored in their Junk Email folder (Outlook 2003 in cached mode only, or OWA).

If you set both numbers the same, then no spam or suspected spam email will be delivered to the user's Outlook folder - it will be archived or deleted.

Gateway should always be higher or the same as Store Junk Email. Never lower.

Gönderildi : 16/12/2009 14:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Eğer kuralı owa üzerinden yazarsanız bu server base olur ve mail ilk olarak sunucuya geldiği için eylem gerçekleştirilir ve istemcinin bundan haberi olmaz.

Gönderildi : 16/12/2009 15:13

(@cevdetonurozcelebi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hakan bey çok teşekkürler ,çok iyi yardımlaşma sitesi  makale vs. tam bir arşiv

Gönderildi : 16/12/2009 18:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Cevdet bey sizde bir ÇözümPark yazarı olarak katkıda bulunduğunuz için asıl ben teşekkür ederim. Portalı bu hale getiren siz değerli yazar ve üyelerimizin katkılarıdır.

Gönderildi : 17/12/2009 02:24

Paylaş: