Forum

nokia e71 exchange ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

nokia e71 exchange bağlantı sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
354 Görüntüleme
(@mehmettopcuoglu)
Gönderiler: 342
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam

iki adet nokia e 71 kullanıcısı var bu telefonları bir türlü bağlayamadım exchange server a telefon da mail for exchange 2.09 versiyonu var son versiyonmuş ayarları yaparken server a bağlanıyor ama senkronize etmek istediğimde credential hatası veriyor telefonun loguna baktığımda invalid user name or pass yazıyor fakat username ve pass doğru owa ve outlook ta sıkıntı yok o kullanıcı adı ve şifre ile activesync ayarları http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/12/28/exchange-server-2007-_3101_cin-_3101_phone-3g-yap-land-r-lmas.aspx  bu makaleye göre yaptım iphone u bağlayamamıştım onda da kullanıcı adı ve şifre hatası veriyordu bunu bağlayamama gibi bir lüxüm yok 🙂 patron telefonu olduğundan bu konuda bana yardımcı olabilecek kimse var mı acaba

Saygılar,

Gönderildi : 02/12/2009 15:20

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, domain\user ve parola seklinde yazdiginizdan eminmisiniz, iis in altindaki diiznlerin ayarlarini duzgun yaptinizmi

ayni dizine internet explorer dan ulastiginizda parolayi yazip sayfaya erisebiliyormusunuz

Gönderildi : 05/12/2009 00:27

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ayrıca SSL sertifika durumunu da kontrol edermisiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 06/12/2009 13:09

(@mehmettopcuoglu)
Gönderiler: 342
Honorable Member
Konu başlatıcı

Mümin hocam şu an e 71 ler bağlanıyor sertifika hatası veriyorlar fakat yine de bağlanıyorlar sertifika hatası vermesinin nedeni de aldığımız ssl wildcard ssl olmadığı için exchange üzerinde basic authentication seçildikten sonra bağlandı bu arada autodiscover sertifika hatası için autodiscover.domain.com diye bir ssl daha alsam ve manuel import etsem kullanıcılara sıkıntı yaşarmıyım ?

saygılar, 

Gönderildi : 06/12/2009 15:14

Paylaş: