Forum

exchange server out...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server outlook 2003 şifre hatası

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
321 Görüntüleme
(@mystrous)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

kullanmış olduğum outlook 2003 exchange server bağlantısı yaparken şifre soruyor domain adı ve kullanıcı adı şifresi doğru webden mailler'e bakılabiliyor fakat outlook'a düşmüyor çevrim dışı çalış tikli değil yani neredeyse herşey tamam hatta yeni profil dahi oluşturdum kullanıcının şifresini değiştirdim ama düzelmedi hesabı resetlemem mi gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum

Gönderildi : 01/12/2009 13:43

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Bu sorunu Exchange Server 2007 olan sistemde mi yapıyor ? Çünkü ,normalde domain join olan bir istemcinin eğer  şifresi süresi dolmamışsa, istemci tarafındaki firewall tarafında DNS, LDAP, LSA RPC, Kerberos , NTLM  portları kapalı değilse outlook tarafında devamlı şifre sormaması gerekir.Çünkü kimlik doğrulama ve kimlik bilgileri Outlook ve  exhange server tamamen bağımsız şekilde yürütülür.Tüm bu işlemler Windows OS tarafında kontrol altında tutulur.İkinci olarak bu hata bazende  Outlook RPC over HTTPS yaparken devamlı şifre sorar.Eğer durum böyleyse de bunuda bildiriniz.

Son olarak şunu yapınız.  

rundll32.exe keymgr.dll, KRShowKeyMgr     çalıştır  bunu giriniz.Sistemde depolanan kullanıcı varsa silin.Tekrar oluşturup tekrar girmeyi deneyiniz.

Saygılarımla,

Gönderildi : 01/12/2009 14:46

Paylaş: