Forum

Excahnge server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excahnge server 2003 explorer hatası

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar sizlerden bir konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Şöyleki ana bilgisayarıma virüs bulaşması nedeniyle tekrardan kurmak zorunda kaldım. Neyseki çok fazla bir sıkıntı yaşamadan kurulumu tamamladım Yapımda excahnge 2003 var. Herşey normal çalışıyor fakat ie de sunucu/exchange dediğimde administrator mailboxına ulaşabiliyorum. Fakat sunucu/excahnge/ahmet dediğim zaman sayfa bulunamadı hatası alıyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Herkese iyi bayramlar. Şimdiden çok teşekkürler.

Gönderildi : 01/12/2009 00:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

OWA üzerinde FBA açık mı ? değilse bile kullanıcı adı şifresi girilmesi gerekiyor .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/12/2009 01:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hakan hocam esm üzerinden fba etkin deiğldi etkin hale getirdim ve iss i restart ettim daha tekrar denedim. Daha önce direk 404 hatası geliyordu fakat şimdi kullnıcı adı ve parolasını girdikten sonra bu hatayı vermeye başladı. Çok teşekkürler yardımlarınız için. Kolay gelsin

Gönderildi : 01/12/2009 02:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

FBA üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabiliyormusunuz ? yani ahmet kullanıcısının mailbox ı açılıyor mu ?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/12/2009 06:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Maalesef Hakan hocam fba yı rtkin hale getirdiğim zaman kullanıcı adı parola kısmı geliyor fakat bilgileri girince gene sayfa bulunamdı hatası veriyor. Acaba ıss le ilgili bir sıkıntı olabilirmi. Ne dersiniz.

Gönderildi : 01/12/2009 16:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

makale üzerinden owa dizinin kaldırıp tekrar yüklermisiniz , ayrıca fba olmadan yani basic authantication ile kullanıcı giriş yapabiliyor mu ? not ; bunların tamamında /ahmet diye bir deneme yapmayın sistemin normal çalıştığını anlayalım önce.. yukarıdaki sorularımında hiç biri bu durum için geçerli değil çünkü kullanıcı adı ahmet olabilir ama alias name farklı ise bu şekilde zaten erişemezsiniz.

eğer durum bu ise cevap aşağıdaki gibi

http://support.microsoft.com/kb/198444

Gönderildi : 01/12/2009 18:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hakan hocam hay Allah senden razı olsun. Daha önce departman ismine göre açmıştım isimleri. Herkes şikayetçi olunca görünen isimleri herkein isim.soysim olarak düzenlemiştim sunucu/exhange/isim.soyisim olarak denedim olduu en sonunda. Allah seni başımızdan eksik etmesin üstad.

Gönderildi : 02/12/2009 14:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Sorun çözüldü ise ne mutlu bize.

cümlemizden.

Gönderildi : 02/12/2009 18:15

Paylaş: