Forum

Web adresi alındıkt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web adresi alındıktan sonra exchange için ne tür ayarlar yapılır?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
432 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Web adresi aldık diyelim (Örneğin; www.webadresi.com.tr) ve [email protected] diye emaillerim olsun istiyorum. İçerideki sunucuya exchange kuracağız ama bundan önce dışarıda bu adresle ilgili ne tür ayarlar yapmak gerekiyor?

Gönderildi : 28/11/2009 01:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

aktifizolasyon.net MX 10,mail.aktifizolasyon.net Kaydı Güncelle   Kaydı Sil
mail.aktifizolasyon.net A 78.160.150.230 Kaydı Güncelle   Kaydı Sil
www.aktifizolasyon.net CNAME aktifizolasyon.net Kaydı Güncelle   Kaydı Sil

bu tablodaki gibi kayıtları açmanız lazım.

Bu işlem için adresi aldığınız hosting firması ile iletişime geçin statik ip adresinizi bildiriniz gerekli işlemi onlar yapacaktır.Online yönetim paneli var ise kendiniz tablodaki bigi kayıtları kendinize yöndendiriniz.

Takıldığınız nokta olursa sorunuz.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/11/2009 01:45

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Sağol Rıza teşekkür ederim.

Benim durumu biraz izah edeyim.  Hali hazırda zaten Exchnage var ve kullanıyoruz. Dışarı email atıp alıyoruz sorun yok belliki bunlar yapılmış önceden. Şimdi ikinci bir internet hattı daha alıyoruz ve ilave bir statik IP daha geliyor. Merak ettiğim ise biz bu internet hattını kullandığımızda ne olacak? Bu söylediğiniz ayarları yeni internet hattı içinde yapmalı mıyız?

Ayrıca aşağıda benim kontrol panelim var bu kayıtları hangi başlık altında aramalıyım. Bu ekran görüntüsü domain adresini aldığım firmaya ait.

Gönderildi : 28/11/2009 02:44

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Rahmi hocam o makale web hosting ve prensiplerini izah için tek kelimeyle nefis hazırlanmış sağolun. Sorumlarımın bir çoğuna cevap buldum veya kafamda temiz hale geldi.

Exchange ile ilgili olarak sorular hala yerinde ve cevap bekliyor:)

Gönderildi : 28/11/2009 04:58

(@MasumARSLAN)
Gönderiler: 84
Estimable Member

Paylaş: