Forum

Exchange Windows Fi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Windows Firewall Engel

18 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,183 Görüntüleme
(@UgurSALMASUR)
Gönderiler: 163
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ilk olarak emeği geçen herkese teşekkür ederim.Hayırlısı olsun vatana millete.Eski formlardan itibaren sürekli buralardayım.İlk exchange sorunumu sormak istiyorum.

Sbs 2003 üzerine kurulu exchange 2003 yapımda  Owa ve outlook express  le güvenlik duvarı açıkken mail gönderip alıyorum fakat  Ms outlook bağlantı hatası veriyor.Güvenlik duvarını kapattığımda  Ms outlook  bağlanıyor.hangi portu açama gerekiyor acaba sorun sadece Ms outlook bağlantısında.

Gönderildi : 22/02/2008 13:28

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Firewall-Advanced Sekmesınde Settings ile Internet Mail Server SMTP yani TCP 25 İşaretlenmiş olmalı.Isa Kurulumu SBS de çunku sorun Win.Firewall değil gibi.Win.firw.Dan kaynaklansa o.express lede gonderemezsiniz.

Gönderildi : 22/02/2008 14:02

(@UgurSALMASUR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

isa kurulu değil  win firewall dan portları açtım(110 ve 25 )gibi  expresste hiçbi sorun yok owa dada  ama MS  outlook ta dosyaları güncelleştir dediğimde bağlantı  sağlayamadığını soluyor   firewall  kapatttığımda ordada sorun yok.

Gönderildi : 22/02/2008 18:29

(@anonim)
Famed Member

http://support.microsoft.com/kb/839226  bunu bir inceleyin

Gönderildi : 22/02/2008 18:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

öncelikle exchange server a outlook ile bağlanmak istiyorsanız , pop3 , imap , mapi bunlardan birini seçmelisiniz.

siz sanırım mapi client olmak istiyorsunuz . mapi client bağlantısında rpc kullanılır ve rpc dinamik port kullanılır . bunu static yapıp firewall da ilgili portu açarak bunu aşabilirsiniz

http://support.microsoft.com/kb/270836

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/02/2008 23:47

(@UgurSALMASUR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam benim istediğim sürekli  senkronizasyon  yani kullanıcı  kullanıcı  dışarda owa üzerinde bi mail gönderdiğinde  mesela yarın outllook  u açtığında   owada gönderdiği  maili yine outlookta owada görmesi yani sürekli  outlookta yapılan tüm değişiklikler owada  olmalı owada yapılanlar  (mail gönderme özellikle)  outlooktada görünmeli. bunun için  pop3 , imap , mapi    hangisini yapmalıyım ve  bunların bağlantısı nasıl oluyor biraz daha açarmısınız hocam ben direk  outlookta yeni hesap eklerken  microsoft exchange  server  ı seçtim ve yapılandırdım ,pop3 ve imap a dokunmadım ben nasıl bi bağlantı yapmış oluyorum?

Gönderildi : 26/02/2008 19:38

(@anonim)
Famed Member

mapi oluyor.Mailleri eger mailbox ta tutarsanız zaten istedıgınız olur.

Gönderildi : 26/02/2008 20:29

(@UgurSALMASUR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

aslında sorunum ilk satırda belirtiğim gibi  owa ve  outlook  express ile güvenlik duvarı açıkken  herşeyi yapabiliyorum fakat  ms outlook  mapi olarak yapılandırdığım için kendini güncellemiyor güvenlik duvarını kapattığımda herşey normal işliyor.sorun nerde bulamadım.

Gönderildi : 28/02/2008 12:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Uğur bey mapi client demek rpc demektir ve firewall açık ise bu sorun çıkarır , bunu belirtmiştim size .

siz isterseniz yine deneyin tcp 135 i açmayı . 

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/02/2008 16:30

(@UgurSALMASUR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hakan hocam 135 i açtım ama olmadı  verdiğiniz linkten anladığım kadarıyla rpc ye static bi port atamam gerekiyor.Peki herhangi bir port numarası versem olurmu yoksa  herangi bir port bloğu varmıdır.

Gönderildi : 29/02/2008 14:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

ondan bahsettim ya rpc 135 ile başlar sonra dinamik porta döner bir port ataman yeterli .

Gönderildi : 29/02/2008 16:37

(@UgurSALMASUR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam o yönergede   4 adet farklı registir değeri girip  decimal olarak  port belirtmem gerektiği yazıyordu belirtiğim portlar 5,7,8,9   bu portları kullanabilrim dimi?

Gönderildi : 29/02/2008 16:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

hayır 1024 nolu portun üzerindeki portları kullan.

Gönderildi : 29/02/2008 22:42

(@UgurSALMASUR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

1025 ,1026  gibi yani teşekkür ederim hocam.

Gönderildi : 01/03/2008 13:56

(@UgurSALMASUR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

1025 ,1026  gibi yani teşekkür ederim hocam.

Gönderildi : 01/03/2008 13:56

(@ahmetbahceci)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba.Firewall hakkında onlarca site gezmeme ragmen bir yanıt bulamayınca en yakın olarak bu konuyu görünce sorunuma bir yanıt bulabilme umuduyla yazıyorum.

Şimdi sorun şu.Girmek istediğim bir java eklentisi var fakat verilen hata raporu  ".....that you do not have a firewall that blocking port 5267"

Anlaşılacagı gibi firewall um bu eklentiyi engelliyor.O kadar format attım yeniden kurdum fakat herhangi bir sekilde düzeltemedim.

Herhangi bir sekilde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 13/04/2008 02:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ahmet bey

firewall olarak hangi ürünü kullanıyorsunuz ?  

Gönderildi : 13/04/2008 04:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

ahmet bey merhaba i sorununuza ben cevap yazdım ilk açtığınız post ta   okudunuz mu  ? veya uyguladınızmı ?

tekrar yazıyorum ,

başlat > ayarlar > denetim masası >  windows güvenlik merkezi >  güvenlik duvarı nı kapatıp ardından denermisiniz ?

ek olarak  internet explorer >  araçlar > internet seçenekleri > güvenlik > özel düzey > kısmında  düşük  seviyeye alınız ardından sııfıralayı tıklayınız 

Özgür ŞENERDOĞAN

Gönderildi : 13/04/2008 04:48

Paylaş: