Forum

Exchange 2003 Mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 Mail Gönderme Sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
304 Görüntüleme
(@yahyadursun)
Gönderiler: 156
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar öncelikle biraz yapıdan bahsedeyim ortamımızda win 2003 server dc aynı zamanda dc üzerinde kurulu Exchange 2003 var. mailleri 3 party bir yazılımla (pop3 connector) çekiyoruz. biz smart host hizmeti alarak mailleşiyoruz. dün mail gönderememeye başladık bununla ilgili ISP aradım ve aldığım hata mesajını gönderdim ve statik ip min blocklist düştüğünü ve ordan çıkartmam gerektiğini söylediler çıkarttım fakat hala sorunum düzelmedi aşağıda belirtmiş olduğum hata mesajını almaya devam ediyorum. benim statik ip ile hiç bir alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü smart host hizmeti alıyorum ISP nin ip adresi ile gidiyor benim maillerim bildiğim kadarıyla bu konuyla ilgili araştırma yaptım ama sonuç elde edemedim yardımlarınızı bekliyorum teşekür ederim..

Aşağıdaki alıcılara ulaşılamadı:

[email protected],13.11.2009 22:16

Alıcının e-posta sunucusuyla bir SMTP iletişim sorunu oluştu. Lütfen sistem yöneticinize başvurun.

<exchsrv.xxx.loccal #5.5.0 smtp;571 Delivery not authorized, message refused>

Gönderildi : 14/11/2009 12:34

(@yahyadursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar sorunumu şu şekilde hallettim hakan hacmızın yazmış olduğu makaleye göre yaptım çalıştı (Exchange Server 2003 uzerinde SMTP Connector) fakat hotmail.com  veya live.com mail attığımda geri geliyor onun haricinde attığım mailler gidiyor yahoo.com ve gmail.com bunlara attığım mailler ise spam'a düşüyor bunun nedeni ne olabilir acaba teşekürler.

Gönderildi : 14/11/2009 15:11

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

öncelikle geçmiş olsun.

ip adresiniz listelere girmişse onu listelerden çıkarın.

gerekli kayıtlarınızı reverse,spf vs yaptırın.

kolay gelsin

Gönderildi : 15/11/2009 21:50

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

mumin bey ; bu noktada şunu sormak istiyorum anlayamadığım için

smart hostu niçin kullanıyoruz adsl (ttnetin verdiği ip bloğu) den mail server olmayacağı için. spam list yada rbl lere takılırsın.

ama server bende olsun benim yerime attığım mailleri relay yolu ile smart host hizmeti aldığım yer yollasın.

mail kaynağı ben değilde isp olarak gidecek. bu durumda nasıl bir black list oluyor anlayamadım.

bu konuda aydınlatır mısnız bizleri.

Gönderildi : 15/11/2009 22:17

(@yahyadursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekür ederim ayrıca erol beyede katılıyorum o konuda bende aydınlanmak istiyorum tekrar teşekürler 🙂

Gönderildi : 16/11/2009 02:00

Paylaş: