Forum

Exchange 2010 Pop3 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Pop3 Ayarı

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
360 Görüntüleme
(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sanalda kurmuş olduğum Exchange 2010 server için test yapıyorum Outlook da, ve POP3 hesabı oluşturdum sunucu kısmına CAS IP sini yazdım ama test butonuna bastığımda Outlook mail server'a bağlanamadı uyarısı veriyor,bütün bağlantı şekillerini denedim ama maalesef,Exchange Server'da POP3 servisi kapalı değil,acaba Exchange 2010 da ekstra bir ayarmı yapmak gerekiyor POP3 için?teşekkür ederim,

Not:MAPI client larda sorun yok,

Gönderildi : 13/11/2009 20:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba İsmail ;

Servis açık , kullanıcı için pop3 özelliği de açık , sanal makineye ping te atabiliyorsun

telenet casipadresi 110

denedin mi

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/11/2009 21:10

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Denedim Hakan abi hem iç ten hemde internetten  110 açık olduğunu gördüm,ama çok ilginç bir türlü connect kuramıyor,

Gönderildi : 14/11/2009 01:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028

cas üzerinde dinlenilen portlara baktın mı ? sonra yine cas üzerinde receive connectorleri kontrol ettin mi ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/11/2009 01:44

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

CAS üzerindeki portlara bakmadım ama receive connectorlerdeki authenticaton ları hepini seçtim 🙁

Gönderildi : 14/11/2009 01:55

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba tekrar,

port scan yaptım ve portların (25-110-443-143) açık olduğunu gördüm ama hala pop3 den bağlantı kuramıyorum,ayrıca şirket içinden de denedim gene pop3 bağlantı kuramadım,galiba server tararında başka bir işlem yapmam gerekiyor,yada benim kurduğum mimaride mi problem var acaba,1. server MBX1+HUB1,2.server MBX2+HUB2,3.server CAS1 ve 4.server CAS2 şeklinde,Modemden  25 portu HUB1'e 110 ve 443 portları CAS1'e yönlendirdim,hub transport ve CAS aynı makinada olmalı diye birşey yok dimi,gerçi böyle bir yapının sorun olcağını sanmıyorum ama genede belli olmaz sormak istedim,teşekkürler,

Gönderildi : 15/11/2009 01:32

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba POP3 Settings de Authentication ne seçili?

Gönderildi : 15/11/2009 03:09

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Pop3 deki bütün authenticationları denedim olmadı,ama Outlook da POP3 için secure yapınca POP3 hatası ortadan kalktı artık sadece SMTP server'a bağlanılamıyor hatası var,

Gönderildi : 15/11/2009 18:18

(@ismailkizilirmak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sorunun nedenini buldum,maalesef test ordamımdaki ADSL hattında 25. portu Statik IP olmasına rağmen Telekom kapatmış,587 yapınca düzeldi,post'u okuyan ve cevaplayan herkesden özür dilerim,bunu atlamamam gerekiyordu,Teşekkürler

Gönderildi : 15/11/2009 18:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

merhabalar

geçmiş olsun.

telekomun oyunları bitmez...

Gönderildi : 15/11/2009 21:30

Paylaş: