Forum

exchange server dat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server database dismount sorunum

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
328 Görüntüleme
(@mehmettopcuoglu)
Gönderiler: 342
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba exchange server 2007 mc daki database recovery managment altındaki database defrag tool u kullandım defrag işlemi 1 saat sürdü bittiğinde database mount olmadı server ı kapatıp açtım yine olmadı tekrar toolu çalıştırdığımda 40 gb lık datayı 8 gb a düşürdü defrag sonrasındaki mailbox.edb yi başka bir yere kopyaladım şu an bir türlü problemimi gideremedim bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum

Saygılarımla

Gönderildi : 02/11/2009 13:12

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Mehmet bey merhaba tam olarak exchange'in verdiği hata(EventID) nedir acaba bir screenshoot koyarak görselleştirebilirmisiniz?Kolay gelsin

Gönderildi : 02/11/2009 15:20

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam

Mümin hocamın http://www.cozumpark.com/forums/thread/116311.aspx söylediği yolu izledim ve eseutil/p yaparak database mount ettim ancak şu an dışarıdan içeri mail geliyor fakat içeriden dışarıya mail atamıyoruz ve işin tuhaf tarafı kullanıcılar owa dan maillerine ulaşmak istediklerinde sanki hiç mail gelmemiş gibi mailboxlarının boş olduğunu görüyorlar az önce yeni bir kullanıcı oluşturdum o kullanıcı sorunsuz mailleşiyor ne yapacağımı şaşırdım açıkçası 

Gönderildi : 02/11/2009 15:45

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

maillerin hiç biri görünmüyor yok mu yardımcı olabilecek arkadaşlar çok zor durumda kaldım

Gönderildi : 02/11/2009 17:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bakmak lazım, yarın bakalım sabahtan 13:00 a kadar müsait sayılırım...

bizim bakmamıza gerek kalmadı arkadaş sorunu çözdü. nasıl çözdüğünü bana aktardı ancak kendisi buraya yazara diğer arkadaşların başına gelirse hızlı bir şekilde sorunlarınız çözsünler. çözümsüz sorun kalmasın...

kolay gelsin

Gönderildi : 02/11/2009 20:52

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam öncelikle herkese çok teşekkür ederim. problemi şu şekilde çözdüm exchange defrag sırasında oluşturduğu yedek database olan tmp****.edb dosyasının adını kullandığımız mailbox database adı ile değiştirdim. data klasörünün içine attım servisleri start ettim problem çözüldü.

Saygılarımla

Gönderildi : 03/11/2009 16:09

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Geri bildirim için teşekkürler

Gönderildi : 03/11/2009 16:13

Paylaş: