Forum

Maillerim kuyrukta ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Maillerim kuyrukta bekliyor fakat gitmiyor

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
662 Görüntüleme
(@OrkunORUC)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sayın Yetkili;

exchange 2003 kullanıyorum. ttnetin smtp portunu değiştirmesinden sonra exchange üzerinde smtp portunu değiştirdim. Fakat maillerim hala kuyrukta bekliyor ve gitmiyor. Exchange de ve isa da gerekli düzenlemeleri yaptım. İsa 2004 te 587 nolu portu açtım. Static ip kullanıyorum, aslında ttnet static ip kullananların smtp portunu değiştirmiyormuş. Fakat ttnet i aradığımda ip nizden spam çıkışı olduğundan port değiştirilmiş dediler. Maillerimin kuyruktan nasıl gideceği hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 14/08/2009 21:40

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ttneti arayıp 25 nolu portu açtırabilirsiniz. biraz baskı yaparsanız açıyorlar.

kolay gelsin

Gönderildi : 15/08/2009 12:37

(@OrkunORUC)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mümin Bey merhaba;

ttneti arayıp baskılara başladım. [:)]

Fakat şöyle sorunlarımda var. exchange de kuyruk taki maillerin gösterildiği queue klasörü bş gözüküyor oysaki kuyrukta şu an 15 adet mailim var. Mail gitmeyince, mail kullanıcılarının bilgisayarına hesapları tanımladım. Fakat bazıkullanıcılarda herşey doğru olmasına rağmen giden sunucu cevap vermiyor. Hatası verdi. Ama çoğu kullanıcıda bu hatayı vermedi. Size öncesinide söyleyeyim. Sistemimde conflicker virüsü vardı. Bunları temizledim virüs varken mailde sorun yoktu ama tabiiki virüs dışarıya spam mail göndermiş. Acaba bu yüzden exchange smtp connectoru engellemiş olabilirmi? Eğer engellemiş ise bunun engelini nasıl kaldırabilirim. Yardımlarınız için şimdeden çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 15/08/2009 13:23

Paylaş: