Forum

Mail hesabında Soya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail hesabında Soyadı değişikliği

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,531 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Bazı bayan kullanıcılarımız evlendiğinden pc login adları ve mail hesaplarını değiştirmek istiyorlar.

Bunun için Windows Server 2003 üzerinde ayrıca Exc. Server 2003 üzerinde sırayla neler yapmam lazım. Bu tür durumlarda hangi adımları izliyorsunuz?

Yardımcı olur musunuz?

Teşekkürler

Gönderildi : 17/07/2009 12:29

(@cenkbaranak)
Gönderiler: 253
Reputable Member

merhaba,

1. yol: AD üzerinde yeni kullanıcı oluştur > Client tarafında yeni profile eski profili aktar >Exchange server da eski kullanıcı mailboxını yeni kullanıcıya move et. benim uyguladığım ve en temiz yol bu.

2. yol: AD management console user sağ click rename dediğinde çıkan menüden mailadresi ve name değiştirmene exchange izin veriyor fakat bu işlemi denedim mail adresinin smtp tarafında görünen ismini değiştirmeyi başaramadım. 

kolay gelsin...

Gönderildi : 17/07/2009 15:16

(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bence de 1.yol mantıklı gibi gözüküyor.

Ama yine de önce sanal ortamda testlerini yapayım daha sonra reel de uygulayalım.

teşekkürler

Gönderildi : 18/07/2009 12:13

(@cenkbaranak)
Gönderiler: 253
Reputable Member

önemli değil

Gönderildi : 18/07/2009 23:29

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

var olan kullanıcıyı rename edebilirsin, yada yeni bir kullanıcı oluşturup eskisini silip eski mailboxı o kullanıcıya bağlayabilirsin Exchange System Manager üzerinden.

yalnız burda dikkat edin mailbox silmyeceksiniz sadece AD üzerinden kullanıcıyı sileceksiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 20/07/2009 20:52

Paylaş: