Forum

SBS 2003 ve Exmerge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SBS 2003 ve Exmerge Sorunu ?

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@askinkaymaz)
Gönderiler: 152
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yine ben arkadaşlar,

önceki mesajlarımdan da anlaşılacağı üzere 2007 Exchange e geçiş aşamasındayım. 2007 exchange sistemim sorunsuz calısmakta. Eski sistemim olan SBS 2003 uzerinde cok buyuk mail hesaplarım var. Toplamda 50 kullanıcının SBS de bulunan maillerini PST olarak dısarı alıp clientlarda offline olarak kullanımına sunacagim. Bir cok kullanıcıda Exmerge ile mailleri pst olarak export edebilirken bazı kullanıcılarda (ozellikle 3 gb ve uzeri mailbox size i olanlarda) export alıyorum. Dosya buyuklugune baktigimda hersey normal gorunuyor. Mesela kullanıcının mailbox size 2.5 gb. export ediyorum aynı mb ta dısarı alıyor. Fakat outlook ile Veri dosyasy acıp goruntulemek istedigimde sadece kimden-kime ve sıbject ler gorunuyor icerik bomboş. 

neden olabilir ?

NOT: mailbax ların sizeları bu kadar olur mu demeyin olmuş. clientlar mevcut SBS sisteminde OE kullanıyorlar ve herhangi bir şişme-calısmama durumju meydana gelmedi bu gune kadar. Haatta 5 gb. olan bile var 🙂

NOT2: SBS Exchange DB i bir cok kez elektrik kesilmesinden dolayı (defrag yaparken ozellikle) zarasr gormus tekrar calısır hale getirilmistir. Mevcut SBS de halen yedek bile alınmamaktadır. Bu da sorunu cozmekte belki yardımcı olabilir diye yazıyorum.

teşekkürler şimdiden.

Gönderildi : 16/07/2009 22:23

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Exmerge tool u 2 GB ve üzeri pst lerde bu tür problemi yapıyor.

Tavsiyem 3rd yazılım kullanmanız. Ör: Ontrack PowerControl exchange

Gönderildi : 17/07/2009 01:50

(@askinkaymaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

tesekkur ederim soylediginiz programı deneyecegim.

Gönderildi : 17/07/2009 03:11

(@askinkaymaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bugra bey, soylediginiz programı ornek bir kullanıcıda denedim. Fakat PST olarak Export yapamıyor. MSG yada TXT olarak dısarı alıyor 🙁  PST olarak nasıl alabilirim ?

teşekkürler

Gönderildi : 17/07/2009 03:35

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

(@askinkaymaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bugra bey,

bu programın tam olarak ne yaptıgını anlayamadım. MSG olanların icini mi gosteriyor sadece. eger oyle ise sadece tek file olarak PST cıkarack baska bir program mevcut mu acaba ?

tesekkurler

Gönderildi : 17/07/2009 15:13

(@askinkaymaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ? 🙁

Gönderildi : 24/07/2009 22:24

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Quest ürünlerini kullanabilirsiniz.

böylelikle mailleri export edersiniz ve daha sonra Exchange 2007'ye pst'leri import edersiniz.

diğer bir yöntem ise;

geçiş işlemini yapmanızdır. bunun için de ortama member server kurup daha sonra exchange 2007'yi üzerine kurmak ve mailboxları taşımanızdır.

additional dc de ekleyebilrisiniz ve böylece sbs'ten yeni yapıya geçiş yaparsınız.

kolay gelsin

Gönderildi : 27/07/2009 18:36

Paylaş: