Forum

Bir server Uzerinde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir server Uzerinde 2 Domain olması ve postmaster dan donen cevap?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
317 Görüntüleme
(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

SBS 2003 Server Uzeride 2 domain calısmak da

ilker.com

ahmet.com

ben kisisel email adreslerini iptal edip sirketin ana email adresi olan [email protected] veya [email protected]

hesaplarının calısmasını ıstıyorum kisisel email adresini iptal ettim ok dir fakat donen hata mesajında [email protected] dan postmaster hatası donuyor bunu [email protected] dan donmesini nasıl saglayabilrim   exchange policy de default domain ahmet.com

ben bile soruyu hazırlarken karıstırdım  :))))))) 

TESEKKURLER

Gönderildi : 25/05/2009 22:11

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

kişisel mail adresiyle exchange hesabının ne ilgisi var anlayamadım

ayrıca kim kime mail atmış da postmaster dan geri dönmüş anlayamadım

Gönderildi : 02/06/2009 16:44

(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba bugra hocam

exchange server uzerinde 2 domain calısmak da

ilker.com

ahmet.com

sirketin ana email adresleride [email protected] [email protected]   ben bu email adreslerine gelen emailleri public folder atında ilgili adresler icin klasor actım ve buraya yonlerdirdim ve herkes gelen emailleri buradan takip ediyor exchange recipient policy de default adres @ilker.com simdi ben ornek vereyim  [email protected] a email attıgım zaman boyle bir kisisel email adres olmadıgı ıcın postmaster den donen hata karsı tarfa [email protected] dan gidiyor [email protected] dan gitmesini nasıl saglayabilrim default hangi domain ise ondan gidiyor

Bunu neden ıstıyorum iki farklı fırma dusunun ama aynı server uzerinde calısyor [email protected] email atıldıgı zaman [email protected] dan cevap donmesini istiyorum default adres olan [email protected] dan degil

donen hata mesajı

TESEKKURLER

Gönderildi : 03/06/2009 02:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

default policyler üzerinden postmaster hesabı diğer domainin adını almış olabilir. manuel olarak [email protected] hesabının default smtp ayarlarını düzenlerseniz sorun ortadan kalkacaktır.

kolay gelsin

Gönderildi : 03/06/2009 15:06

Paylaş: