Bir server Uzerinde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir server Uzerinde 2 Domain olması ve postmaster dan donen cevap?  

RSS
ILKER SEFEROGLU
(@ILKERSEFEROGLU)
Üye

Merhaba

SBS 2003 Server Uzeride 2 domain calısmak da

ilker.com

ahmet.com

ben kisisel email adreslerini iptal edip sirketin ana email adresi olan @ilker.com">info@ilker.com veya @ilker.com">pazarlama@ilker.com

hesaplarının calısmasını ıstıyorum kisisel email adresini iptal ettim ok dir fakat donen hata mesajında @ahmet.com">postmaster@ahmet.com dan postmaster hatası donuyor bunu @ilker.com">postmaster@ilker.com dan donmesini nasıl saglayabilrim   exchange policy de default domain ahmet.com

ben bile soruyu hazırlarken karıstırdım  :))))))) 

TESEKKURLER

Alıntı
Gönderildi : 25/05/2009 22:11
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

Merhaba

kişisel mail adresiyle exchange hesabının ne ilgisi var anlayamadım

ayrıca kim kime mail atmış da postmaster dan geri dönmüş anlayamadım

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/06/2009 16:44
ILKER SEFEROGLU
(@ILKERSEFEROGLU)
Üye

Merhaba bugra hocam

exchange server uzerinde 2 domain calısmak da

ilker.com

ahmet.com

sirketin ana email adresleride @ilker.com">info@ilker.com @ahmet.com">info@ahmet.com   ben bu email adreslerine gelen emailleri public folder atında ilgili adresler icin klasor actım ve buraya yonlerdirdim ve herkes gelen emailleri buradan takip ediyor exchange recipient policy de default adres @ilker.com simdi ben ornek vereyim  @ahmet.com">arzu@ahmet.com a email attıgım zaman boyle bir kisisel email adres olmadıgı ıcın postmaster den donen hata karsı tarfa @ilker.com">postmaster@ilker.com dan gidiyor @ahmet.com">postmaster@ahmet.com dan gitmesini nasıl saglayabilrim default hangi domain ise ondan gidiyor

Bunu neden ıstıyorum iki farklı fırma dusunun ama aynı server uzerinde calısyor @ahmet.com">arzu@ahmet.com email atıldıgı zaman @ahmet.com">posmaster@ahmet.com dan cevap donmesini istiyorum default adres olan @ilker.com">postmaster@ilker.com dan degil

donen hata mesajı

TESEKKURLER

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/06/2009 02:49
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar

default policyler üzerinden postmaster hesabı diğer domainin adını almış olabilir. manuel olarak @ahmet.com">postmaster@ahmet.com hesabının default smtp ayarlarını düzenlerseniz sorun ortadan kalkacaktır.

kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/06/2009 15:06
Paylaş: