Forum

2007 iç maille...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2007 iç mailleşme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
331 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba,

Bünyemizde 1 adet 2003 exchange imiz var. ben yeni bir 2007 exchange kurdum ve yapılandırdım. 2007 nin mailbox store una taşıdığım kullanıcıların birbirlerine ve dışarıya mail atmakta sorunları yok. ancak 2003 de mailbox ı kalan kullanıcılara mail atamıyor ve bunlardan mail alamıyor. evet 2003 ü ortamdan kaldıracağım, ancak bu ikisinin birbirlerine mail atamamasını anlamadım. görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bir konuda 2007 exch. management console içinde 2003 de olduğu gibi kullanıcı mailboxlarının boyutlarını topluca göremiyorum. her kullanıcı mailbox ının özelliklerine girip görüyorum. topluca görme imkanı yokmudur. şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 19/05/2009 16:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

exchange server 2003 ve 2007 aynı ortamda kullanmak istiyorsanız eğer her iki sunucu arasında yada şöyle tanımlamak gerekirse Exchange Server 2007 Hub Transport ile Exchange Server 2003 Bridgehead serverlar arasında bir routing group connector olması gerekir.

bu işlem exchange server 2007 varolan organizasyona kurulurken gerçekleştirilir ancak daha sonra da yapılabilir. Routing Group Connectorler sayesinde Exchange 2003 ile Exchange 2007 haberleşirler, mesaj trafiği yapılabilir.

Exchange server 2007 üzerinde boyutları görmek için get-mailboxstatistics komutu kullanılır;

Get-MailboxStatistics
Get-MailboxStatistics -Server MailboxServer01
Get-MailboxStatistics -Identity mumincicek\mumin
Get-MailboxStatistics -Database "Mailbox Database"
Get-MailboxStatistics | Where {$_.DisconnectDate -ne $null}

yukarıdaki komutları kullanarak istatistik bilgilerini alabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 19/05/2009 16:37

Paylaş: