Forum

Netsis Ağ gecikme s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Netsis Ağ gecikme süresi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
562 Görüntüleme
(@AhmetKoseoglu)
Gönderiler: 108
Estimable Member
Konu başlatıcı

MErhaba,

Netsis  kullanıyoruz uzak lokasyonda antenle kullanan 20 kişilik bir ekibimiz var. Dosyaları hem uzak noktada hemde yerelde saklıyoruz.

Uzak noktadan bağlanacak olanlar kendi yerellerindeki serverdan dosyaları çekip sql için anten üzerinden sql servera gidiyorlar. 

Hem önerilerinizi almak istiyorum ssd disk gibi hemde bu iki ağ arasındaki bağlantı sizce kaç ms olmalı.

sql için sanırım başka yapılacak bişey yok. 

Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Gecikme 5-10 ms arasında değişiyor. 

Gönderildi : 12/02/2018 20:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Aslında burada önemli olan müşteri beklentisi, yani yavaşlık kullanıcıya göre değişir. Örneğin bir bankada, ana bankacılık veri tabanı için 2ms geçerli bir değerken sizde ki 10ms bence iyi bir değer. Ama çok büyük bir query var ise bu durumda 3ms ile 10ms arasında 3 kat zaman farklı olur. Örneğin 20sn yerine 1dk sürer ve bu da can sıkıcı olabilir.

Bu yapıyı etkileyen SQL diski, network, bağlanılan sistem örneğin uygulama ortamının ( RDS olabilir muhtemel ) performansı önemli. Benim önerim eğer bu bir sorun ise uzman bir ekip gelip bakar ise daha doğru yorumlar. Çünkü temel öneriler bellidir;

SSD disk olsun ( ama örnek herkesin yapısı farklı olduğu için kaç disk, RAID ne olacak vs vs yani forum üzerinden zor.

Örnek elinde SQL ile ilgili IOPS verileri var mı?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/02/2018 23:56

Paylaş: