Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Logo Tiger ent varsayılan yazıcı sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,839 Görüntüleme
(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.

Logo enterprise da söyle bir sorun yaşıyorum.

Logo dan yazıcıya bir şey göndermek istediğimde yazıcı secme ekranında windows un varsayılan yazıcısı ekrana geliyor. Eger hiç bir değişiklik yapmadan direk yazdır der isem logo çalışmaya devam et çalışmayı durdurdu seklinde uyarı veriyor.

Eger ki logo yazıcı seçme ekranında farklı yazıcı secip tekrar eski yazıcıyı seçtiğim de normal bir şekilde yazdırıyor.

zannedersem logo enterprise varsayılan yazıcıyı direk algılamıyor. null deger getiriryor eger yazıcıyı manuel sectigimde bu değere bu yazıcıyı atıyor.

Daha önce karşılasan ve çözüm üreten varmı acaba ?

Not: Tüm yazıcıları kaldırdım baştan kurdum. Logo üzerinde sayfa düzeni alanından varsayılan yazıcı ayarlarını yaptım. güncel driverları kurdum. pc ye sfc /scannow ve hdd onarım işlemi de yaptım. Ama sorun devam ediyor.

Gönderildi : 19/07/2017 13:20

(@marufarslan)
Gönderiler: 168
Reputable Member

Event loglarda bir hata kodu var mı ?

https://www.cozumpark.com/forums/thread/405441.aspx  bu konuyu inceleyin, belkide windows varsayılan belirleyemiyor.

"Dalgasız denizde, herkes kaptandır."

Gönderildi : 21/07/2017 17:15

(@YusufSELCUK)
Gönderiler: 5
Active Member

Merhaba 

Logoda Her bir rapor tasarımı için kullanıcı bazlı ayrı yazıcı öndeğeri tanıtabiliyorsun .bundan kaynaklı olabilir..

rapor tasarımı üzerine sağ tıklayıp kullanıcı yazıcı öndeğerini kaldrı dersen düzelir sanırım 

Gönderildi : 08/10/2017 18:42

Paylaş: