Anasayfa » Forum

Bildirimler

[Çözüldü] Erp Yazılım Tavsiyesi  

Sayfa 3 / 3
  RSS
irfan-deveci
(@irfan-deveci)
Üye

[quote user="Ayhan Özdemir"]

Merhaba ,

 

3 program arasında kaldık.Uyumsoft hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa fikirlerini söyleyebilir mi?

Diğer seçenekler Canias ve Workcube.

Yorumlarınızı ve fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

İyi Çalışmalar

[/quote]

Daha öncede bir kaç firma netsisden dönüş yaptılar tanıdığım Mikro ERP aldılar 

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/04/2018 11:31
Mustafa Uysal
(@mustafauysal)
Üye

Ayhan bey merhaba ,

 

Belli seviyede işleyişi oturmuş firmalar için Erp geçişleri hem para hem zaman hemde harcanacak iş gücü açısından oldukça maliyetli bir çalışma olacaktır. Eğer Netsis paketiniz standart Erp ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa farklı raporlama çözümleri yada iş analitiği tarafından da ilerleyebilirsiniz.

Logo ve Netsis birleşiminden sonra bu ürün gruplarından ilerleyerek Logo Mind Insight ürününü uygun lisanslamalar ile alabiliyorsunuz ve ismi Logo olsa da bütün yapı Qlik Sense yani dünya çapında kendini kanıtlamış 3-5 BI platformundan birisi. Çözüm ortağınızdan bilgi alabilirsiniz eğer bir firma ile destek anlaşmanız yoksa size tavsiye de bulunabilirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/04/2018 14:41
Oğuzhan isa Temiz
(@OguzhanisaTemiz)
Üye

Erp yazılımı istiyorsan üstat  https://www.uyumsoft.com/  dan şaşmayacaksın. Türkiye'nin en büyüğü bu arkadaşlar. Ve devlet destekli bir firma.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/06/2018 12:42
Ahmet Erkin
(@AhmetErkin)
Üye

Daha önce duymamıştım, kullanıcıları varsa görüşlerini alabilirmiyiz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/08/2018 19:36
Birol AYDOĞAN
(@birolaydugan)
Üye

Bilişim 500 dergisinde 10 dalın 10 uda LOGO yazılım kazandı , uluslararası dereceleride var % 100 yerli firma tavsiye ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/08/2018 22:01
Oğuzhan isa Temiz
(@OguzhanisaTemiz)
Üye

Kullanan çok büyük firmalar var.  https://i-donusum.com.tr/referanslar/  buradan bakabilirsiniz Microsoft gibi firmalara direkt e-fatura hizmeti veriyorlar.  

 

Edit: sanırım siteyi yeniliyorlar form yerine telefonla ulaşabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/10/2018 13:47
bilgefevzi
(@bilgefevzi)
Üye

Merhaba Ayhan bey,

Erp program arayışınız konusunda Mikro Erp programını tavsiye ederim.  tekstil sektöründe faaliyet birçok müşterimizde hem üretim hem muhasebe, ik, e-defter, e-arşiv vb. Konuları kapsayan alanlarda çok rahatlıkla kullanıp işlemlerini yapmaktadırlar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/11/2018 01:23
Cahit YOLACAN
(@cahityolacan)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba

Konfeksiyon firmasiydik : ilk firmamada EMOR ERP kullandik gayette memnunduk. Fakat firma fiyatlar konusunda ve yapisinda degisim yapinca ve tekstil alaninda olan uzmani ile yollarini ayrinca istmedende olsa CPM Master yazilimina gectik Java script biliyorsan sen bile gelistirebilirsin fakat bos veritabani diye bir mantiklari yoktu degisim yapmadilar ise veritabani tablo mantginda bos alan yerine 0 ataniyor bir turlu anlamamistim. 

Su anda yine tekstil alaninda bir entegre firmadayim. iplik dokuma boya her alan var SAP kullaniyoruz. Ama sunu hic unutma derim hengi sektor olursan ol uretimden veri cekmeye gelen herhangi bir ERP firmasida olsa hazir bir entgere yapi yok. SAP icinde ayni firmandaki uretim muduru (isi bilen) ile iyi anlasan bir yazilimci bir web servis ile uretim verilerini SAP veya hernagi bir ERP icine ekler ise her isin otomatik cozulur. 

Stok takibi onemli ise hem ham madde hemde mamul depo uretim depo uretim yan depo gibi depo mantigini dagitabilceiginiz sana rahatlikla depo hatta (konfeksyion sezon mantigi icin) sanal depo mantigi gibi depo acip kapatmayi ve buna gore raporlari duzenleyen bir yapi olsun. EMOR yapabiliyordu bunu bizde. Ama konfeksiyonu bizde ogrendi. Bildigim en son EMOR insaat alaninda cok iyi durumdalar. 

Sentez kotu degil ama sentez ERP degil sadece paket yazilimi tek artisi tekstil alaninda var olan iplik kumas dokuma boya vb gibi alanlarda tecrubleri var o yuzden ellerinden geldigince paket yazilim daha iyi ve uygun cozum olabiliyor. Ama burasi turkiye kimsenin isi standart degil o yuzden paket yazilim yetersiz kalabiliyor.

Web servis ile veri alabilen uygun adam gun maliyeti olan uygun maliyet altyapi ile caslisan veritabani indexleme ve depolama durumlarinda esneklik ve kolayliklar saglayan yazilim tercih etmelisin. 

Unutmadan SAP pahalidir ama her isi standart  bir cozum ortagi gelir isini yapar anlasamadin gitti diyelim yeni firmayi cagir kaldigi yerden projeye devam eder Z li talo mantigi her zaman ayni durum hep olur 🙂 bu arada Z li tablo mantigindan her zaman uzak durmalisin.

ERP konusunda dilim sismis gibi hissettim kendimi. Neyse bu deneyimlerim sana faydali olur umarim. 

Kolay gelsin.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/11/2018 11:36
Yahya Dursun
(@yahyadursun)
Üye

Merhabalar ;

Hocam bizde 3 yıldır CoralReef Erp ve Mrp aynı zamanda Mes uygulamasınıda kullanıyoruz gayet başarılı. İhtiyaçlarınızı karşılayacağını düşünüyorum. Dilerseniz irtibat ve dataylı bilgi verebilirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/03/2019 12:00
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Raporlama tarafında BI(Business Intelligent) çözümlerine baktınız mı? Belki ihtiyacınızı böylece çözüp yazılımı değiştirmenize gerek kalmaz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/03/2019 12:06
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Çok çetrefilli bir konu paranız varsa zaten ilk seçim SAP olmalı. Ancak biz bu işi ekonomik olan adam gibi bir yazılım ile yapacağız derseniz, sektörünüzle aynı olan sektörlerde ürünü olan ve izi şekilde firmaya bunu uyarlamış olan yazılımlara yönelmenizde yarar var. ERP programları devletle entegre olarak bir çok güncelleme v.s. yapması gerekiyor. Örnek E-Fatura v.s. Ayrıca sizin kurumunuza özel geliştirme v.s. derken bunların saat servis ücretleri konusunu v.s. iyi araştırmalısınız sonradan içinden çıkılmaz maliyetlere geliyor. 5 Yılda çöp olan ERP proje oranı %60 bu tabi dünya ölçeği.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/03/2019 14:38
Sayfa 3 / 3
Paylaş: