Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

SAP

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
(@UgurONDUC)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

SAP yazılımıyla ilk defa karşı karşıya kaldım ve öğrenmem gereken bilgi ve konular var bunlarla ilgili kaynak edinebilirmiyim ?

İlk olarak kullanıcı oluşturma, yetki verme, yetki alanı belirleme vs. gibi konularda bilgi edinmem gerekecek yeni işimle ilgili bu konuda nasıl geliştirebilirim kendimi ve bu ilk konuları nasıl öğrenirim?

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Kolay gelsin .

Gönderildi : 11/02/2015 13:09

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Kullanıcı oluşturma kolay bir işlem SU01 e girerek oluşturabilirsiniz. Fakat yetki verme ve yetki alanları belirleme danışmanlık aldığınız firmadan veya yazılımcılarınız varsa onlardan öğrenebilirsiniz. Oldukça karışık ve detaylı bir iş. Kişi, departman veya rol bazlı yetkiler verilebiliyor. Şirketinizdeki mevcut durumu anlayıp buna göre öğrenmeniz gerekir.

Gönderildi : 11/02/2015 14:05

(@UgurONDUC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kendi başınıza çözmeniz zor diyorsunuz?

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 12/02/2015 12:10

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

En azından varsa mevcut yapıyı anlamanız ve devam ettirebilmeniz için yardım almalısınız. Yeni yetki verirkende hangi nesnelere yetki verilecekse yazılımcınız, modül sorumlusı veya departman sorumlusundan bilgi almanıZ gerekir. En önemlisi bir test sisteminiz olmalı, yetkiyi burada verip kullanıcıya denetip, canlı sisteme öyle aktarmalısınız.

Gönderildi : 13/02/2015 11:25

(@UgurONDUC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Canlı, Dev ve Test sistemleri var. Sanırım danışmanlarımızdan yardım alıcam gerekli durumlarda veya eğitim isteyeceğim.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 13/02/2015 13:40

Paylaş: