Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server R2 Firewall Hakkında.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@numanakkaya)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Windows server 2008 r2 in firewall'ı ile dış IP lerden gelen uzak bağlatıları ve iç local bağlantıları IP bazında sınırlamak istiyorum.
Belirlediğim ADSL IP lerinin haricindeki IP lerin remote bağlantı isteklerini nasıl engelleyebilirim.

Yada bunu SQL üzerinde ip sınırlamaları nasıl yaparım  

Saygılarımla.

Gönderildi : 22/11/2014 12:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bunu sanırım adsl kullanıyorsunuz. ADSL kullandığınıza göre en önde engelleseniz yani adsl üzerinde böyle bir özellik varsa bunu kullansanız daha iyi olur.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/11/2014 23:07

(@SemihYERLiKAYA)
Gönderiler: 11
Active Member

Merhaba,

Firewall üzerinde yapılandırma ;

Güvenlik Duvarı>Gelişmiş Ayarlar>Gelen Kuralları>Yeni Kural>Özel>Tüm Programlar>Protokol Türü bu aşamada

Protokol türüne göre devam edebilirsin ÖR : TCP seçerek Yerel ve Uzak bağlantı noktasında > "Belirli bağlantı noktalarını"  seçerek RDP Default Portlarını yazabilirsin "3389" gibi yada senin belirlemiş olduğun portlar neyse

sonraki aşamada yerel ve uzak IP adreslerini belirlersin sonrasında belirlemiş olduğun IP lere izin mi vermek istiyorsun yoksa kısıtlamak mı istiyorsun bu seçenekten sonra kural hazır

kolay gelsin

Gönderildi : 26/11/2014 16:29

Paylaş: