Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sap Logları Hk.

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,904 Görüntüleme
(@HarunILIKSU)
Gönderiler: 118
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

SAP loglarını nasıl inceleyebilirim? Sap'ye yeni geçiş yaptığımızdan dolayı bu konuda pek bir bilgi sahibi değilim.

Gönderildi : 21/01/2014 17:33

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

DB02 - Tables and Indexes Monitor (Database ve backup logları)

SM51 - List of SAP Systems (SAP sistemlerini görerek, hangi kullanıcılar bağlı, ne çalıştırıyorlar, uzun süren takılan işlem varmı görebilirsin.)

ST06 - Operating System Monitor (İşletim sistemi ve sunucuya ait loglar)

ST22 - ABAP Dump Analysys (Tarih aralığı vererek SAP yazılımı ile ilgili ortaya çıkan hata mesajları) 

SM21 - Online System Log Analysis 

Şimdilik bunlarla başlayabilirsin. Basis desteği veren firmadan kısa bir eğitim isteyebilirsin. Yapınıza göre neleri kontrol etmen gerektiğini daha iyi söyleyeceklerdir. 

Gönderildi : 22/01/2014 12:10

(@HarunILIKSU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.Eğitimi ben de düşünüyorum ama haftasonu izmire gidip bir bakacağım ama orada da iyi bir kurs bulabilir miyim bilmiyorum.

Gönderildi : 23/01/2014 19:02

(@ugurburma)
Üye

Eğitimden kast ettiğim kurs değil, SAP yi size kuran ve desteğini veren bir firma yok mu?  

Gönderildi : 23/01/2014 19:38

(@HarunILIKSU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

pardon o açıdan diyorsunuz.Evet onu ben de düşündüm ama kavramsalları ben işe girmeden hazırlandığı için ek ücret talep ediyorlar.O da çok faiş fiyatlar.O yüzden kurs olarak düşündüm ben.

Gönderildi : 23/01/2014 19:48

(@ugurburma)
Üye

Siz basis mi yoksa ABAP mı öğrenmek istiyorsunuz? Biri yönetim diğeri yazılım, kavramsal tasarım yazılım tarafını genelde ilgilendirir

Gönderildi : 24/01/2014 22:19

(@HarunILIKSU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yok basis olacak da.Kavramsalı bzim firmamızın istekleri doğrultusunda hazırlandığı için daha öncesinde basis yokmuş.

Gönderildi : 25/01/2014 14:23

Paylaş: