Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

ERP / MRP Bölümü

16 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
717 Görüntüleme
(@YusufTOKE)
Gönderiler: 120
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hadi bakalım arkadaşlar, ÇözümPark ailesine bizler de yeni katıldık ve benim gibi 4 arkadaşım daha var bu konuda seçilen...

Ben ERP / MRP sürecine dahil olalı yaklaşık 10 ay kadar oldu... ERP / MRP uçuğu bucağı gözükmeyen tamamen bir derya neredeyse.

Artık işletmeler / fabrikalar her adımını planlı atmak istiyor ve ERP süreçlerine dahil oluyor. ERP süreçleri hep beraber değerlendirelim ve

bilgilerimizi paylaşalım. Hem kendimiz uzmanlaşalım hem de Google ERP yazıldığında ÇözümPark'ı üst sıralara taşıyalım...

Yusuf TÖKE

Gönderildi : 06/09/2013 12:45

(@RamazanYUKSEL)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle yeni katılan tüm arkadaşlar başarılar dilerim. Hep beraber özverili bir şekilde çalışarak ERP & MRP bölümünü daha aktif hale getireceğimizi düşünüyorum.

Bildiğiniz gibi erp konusunda internette pek fazla kaynak yok. Ben en kısa zamanda kullandığım ERP yazılımı hakkında dökümanlar, makaleler paylaşmaya başlayacağım. 

Hepinize iyi forumlar dilerim.

Ramazan YÜKSEL 

Gönderildi : 06/09/2013 13:28

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Değerli paylaşımlarınızı dört gözle bekliyoruz,

Kolay Gelsin.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/09/2013 14:10

(@SedatTURAN)
Gönderiler: 443
Honorable Member

Merhaba Arkadaşlar. konu bana hiç yabancı değil biri ERP / MRP mi dedi 🙂 makale yayınlayamam ama sorularınız olursa cevaplamaktan mutluluk duyarım.

Saygılarımla.

Gönderildi : 06/09/2013 17:22

(@YusufTOKE)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hayırlı olsun yöneticilikleriniz, erp konusu her zaman iyi analiz edilemeyen, bir an önce devreye alalım da daha sonra sorunlara bakalım mantığıyla yapılan işler olmuştur. 

Değerli paylaşımlarınızla erp konusuna yeni bir bakış açısı getirmeniz dileklerimle. 

Evet kesinlikle haklısınız... Şu an tam öyle bir sistemin içerisindeyim açıkçası 🙂 Soru bekleyen ve en önemli cevap bulunamayacak olan kısımlarda mevcut 🙁 Bu iş kesinlikle olsun bitsin de kullanalım mantığıyla hareket edilecek bir iş değil. Ön analiz süresi belki aylarca sürmesi gereken bir iş... Zincir şeklinde olduğu için halka da oluşan bir eksiklik tüm sistemi durduruyor...

Gönderildi : 06/09/2013 20:14

(@YusufTOKE)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar. konu bana hiç yabancı değil biri ERP / MRP mi dedi 🙂 makale yayınlayamam ama sorularınız olursa cevaplamaktan mutluluk duyarım.

Saygılarımla.

ERP de sorudan bol ne var ki 🙂 Hangi programlar hakkında bilginiz var ?

Gönderildi : 06/09/2013 20:19

(@EylulKahraman)
Gönderiler: 41
Trusted Member

Sonunda bir hareket gelecek galiba bu bölüme.
İlk soru benden olsun.
Dinamo ne server nede client üzerinde çalışmıyor. Alınan hata kodu : Hata=161, Tablo/Dosya = D7000N.lic   Hata = 66456 Satır=<if site = diyalog>

Gönderildi : 06/09/2013 20:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Sonunda bir hareket gelecek galiba bu bölüme.
İlk soru benden olsun.
Dinamo ne server nede client üzerinde çalışmıyor. Alınan hata kodu : Hata=161, Tablo/Dosya = D7000N.lic   Hata = 66456 Satır=<if site = diyalog>

Bence sorunuzu yeni bir post altında açın ama piyasada o kadar çok ERP MRP programı var ki böyle program bazlı sorunların çözümü sorun teşkil edebilir ve bu şekilde cevapsız postların sayısı eğer artar ise doğru bir atım atmış olmayız bence, bu bölümü tekrar açmamızın amacı üyelerimizin bu konudan da yararlanması ki bu konuda çok fazla uzman başvurursu oldu, ama deniz derya bir alanda eğer cevapsız sorular yine alır başını gider ise bu bölümün kaderi değişmez 🙁

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/09/2013 22:14

(@SedatTURAN)
Honorable Member

Merhaba Yusuf bey , NETSİS ve LOGO konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

Gönderildi : 07/09/2013 12:57

(@SabriyeBircan)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba herkese,

ERP ile ilgili her türlü sorunuzu yanıtlamaktan (tabi elimden geldiğince) mutluluk duyarım.

kolay gelsin

Gönderildi : 09/09/2013 19:30

(@YusufTOKE)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba herkese,

ERP ile ilgili her türlü sorunuzu yanıtlamaktan (tabi elimden geldiğince) mutluluk duyarım.

kolay gelsin

Merhaba,

Hangi yazılımı kullanıyorsunuz ?

Gönderildi : 10/09/2013 17:57

(@SedatTURAN)
Honorable Member

Her iki yazılımı aktif olarak kullanmaktayız.

Gönderildi : 12/09/2013 12:38

(@SabriyeBircan)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba herkese,

kolay gelsin

Merhaba,

Hangi yazılımı kullanıyorsunuz ?

merhaba,

Workcube ERP implementasyonu yapıyorum. Daha önce Navision danışmanlığı da yapmıştım.

Gönderildi : 16/09/2013 14:35

(@YusufTOKE)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

TREX - DCAS diye bir ERP programı hakkında bilgi ihtiyacı olan olursa yardımcı olabilirim elimden geldiği kadar.

Bu program hakkında bilgisi olan varsa da bilgi alış verişinde bulunmak isterim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 19/09/2013 14:54

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Trex DCAS yazılımı için bende yardım edebilirim. Üretimden veri toplama sistemleri üzerine çok uzun süredir bu kadar başarılı, efektif kullanımı olan güzel bir program kullanmamıştım. Elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/09/2013 02:39

(@YusufTOKE)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Trex DCAS yazılımı için bende yardım edebilirim. Üretimden veri toplama sistemleri üzerine çok uzun süredir bu kadar başarılı, efektif kullanımı olan güzel bir program kullanmamıştım. Elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim. 

Merhaba,

Birilerini çıkacağını sanmıyordum ama yanılmışım demek ki 🙂 Bizde fabrikamızda bu sistemi kullanıyoruz. Mert Yazılımdan destek alıyorsunuz sanırsam değil mi? Şu anda ne aşamadasınız sorabilir miyim acaba? Üretim veri alabiliyor musunuz? Ya da ne kadar süredir kullanıyorsunuz gibi vb...

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/09/2013 18:40

Paylaş: