Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nebimde odbc

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
480 Görüntüleme
(@YusufErenERKAN)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

daha önceden yaşamadığım bir problemle karşılaştım.

Şöyle ki clientler ve serverdan nebim üzerinde odbc yaptığımda veritabanını işaretliyorum, kapatıp tekrar açtığımda click kalkmış oluyor fakat giriş ekranında ve odbc veri kaynağı yöneticisinde isim duruyor. Bağlanmada problem yok ama döküm almaya kalkınca hata mesajı alıyorum. ayrıca veri kaynağı yöneticisinde yapılandırılan odbc yi düzenleme ekrarnında database seçme ekranında database adı doğru bir şekilde yazıyor ama ileri tıkladığımda veritabanı geçerli değil diye bir mesaj alıyorum. Serverde bulunan diğer veritabanında böyle bir problem yok. 

işin içinden çıkamadım açıkçası. yardımlarınız bekliyorum

Yusuf Eren ERKAN

Gönderildi : 15/11/2011 15:24

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhabalar,

daha önceden yaşamadığım bir problemle karşılaştım.

Şöyle ki clientler ve serverdan nebim üzerinde odbc yaptığımda veritabanını işaretliyorum, kapatıp tekrar açtığımda click kalkmış oluyor fakat giriş ekranında ve odbc veri kaynağı yöneticisinde isim duruyor. Bağlanmada problem yok ama döküm almaya kalkınca hata mesajı alıyorum. ayrıca veri kaynağı yöneticisinde yapılandırılan odbc yi düzenleme ekrarnında database seçme ekranında database adı doğru bir şekilde yazıyor ama ileri tıkladığımda veritabanı geçerli değil diye bir mesaj alıyorum. Serverde bulunan diğer veritabanında böyle bir problem yok. 

işin içinden çıkamadım açıkçası. yardımlarınız bekliyorum

Yusuf Eren ERKAN

SQL Üzerinden Hata'nın Security Bölümünde sa Kullanıcı Eklimi ?

Bildiğim Kadarıyla Nebim sa Kullanıcını Kullanıyor Default Olarak Ekli Değilsede Data Çalışıyor Ama Bazı Modüllerde Hata Veriyor. 

Gönderildi : 15/11/2011 19:37

(@DemirkanDEMIRCI)
Gönderiler: 75
Trusted Member

bu sorun bilgisayar ismini degistirdgin icin oluyor. SQL serverin oldugu bilgisayar ismini eski haline getir. yada bu sekilde yeniden kurulum yap sorunun cozulur..

Gönderildi : 22/11/2011 19:48

Paylaş: