Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

nebim winner 2 soru

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@seito)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Aranıza yeni katıldım hata edersem affedin

1) gayri resmi işlemlerde fatura satış bölümünde bazı satışları yabancı müşterilere dolar veya euro cinsinden yapmaktayız dolayısıye bunun çıktısını da türk parası değil de döviz cinsinden nasıl alırız

2)resmi faturalarda nakit makbuzunu nasıl keseriz

Gönderildi : 20/01/2011 20:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

1)      gayri resmi işlemlerde fatura satış bölümünde bazı satışları yabancı müşterilere dolar veya euro cinsinden yapmaktayız dolayısıye bunun çıktısını da türk parası değil de döviz cinsinden nasıl alırız

kullndığınız fiyat tipinde para birimi dövize bağlı olarak ytl cinsine çeviriyorsa ve döviz veri girişinde ikinci bir para cinsi oşlarak saklanıyorsa dökümünü aldığınız form  da parasal alanları dövişze bağlı alanlarla deüğiştirebilirsiniz. Bunun için crystal report da formu dizayn etmeniz gerekmekte. crystal report da form dizayn etmeyi bilmiyorsanız sitemizde crystal report ilgili daha önce açılmış forum konularından yardım alabilirisiniz.

2)resmi faturalarda nakit makbuzunu nasıl keseriz

Cari hesap hareketleri gir değiştir silden döküm almak istediğiniz günü ve cari hesap kodunu çağırıp satırlarda dekonta basarsanız dekont dökümü alabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/02/2011 02:25

Paylaş: