Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008, Nebim ve Epson TMU 295 slip yazıcı sorunu.

10 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,986 Görüntüleme
(@beyhanosmanoglu)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Terminal server ı Win Srv 2008 X64 veya X86 ya upgrade etmek istiyorum ancak, elimizde 2 çeşit slip (182 x 257 mm) fatura yazıcı var.

Star SP298 slip yazıcı ( gözünü sevdiğimin yazıcısını ubuntu da denedik yine yazdırdı )

Epson TMU 295 ( başımızın belası yazıcı ).

Sorun şu,

Epson TMU 295 yüklü XP Pro X86 veya Win 7 Pro X64 ile W2K8 X64 veya X86 ya RDP ile logon olduktan sonra sınama sayfası veya herhangi bir text vs. nin çıktısını alabiliyoruz.

Ancak, Nebim Satış Online ile fatura yazdırmak istediğimizde yazıcıdan sadece bir saniyelik yazmaya başlar gibi hareket ettikten sonra duruyor.

Bu konu ile ilgili tecrübeleriniz ve çözümünüz var ise paylaşmanızı rica ederim. 

Teşekkürler.

Gönderildi : 25/03/2010 21:02

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,
Nebim Winner çıktı işlemlerini Crstall Report üzerinden gerçekleştirmektedir.

İlgili fatura dizaynına ait report dosyasını Crstall Report'da açalım.
File >Printer Setup menüsünden yazıcınızı ve bu yazıcıya ait "size"'ı yeniden seçelim, kaydet yapalım ve yeniden deneyelim.

Gönderildi : 25/03/2010 22:20

(@beyhanosmanoglu)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Evet tama olarak bu şekilde değil ama Crystal  report uzerındeki tüm ayarları default a alınca çıktı aldık, ancak bu seferde karakterler okunamaz bir durumda basılıyor, Text only mod ile de çıktı aldık ancak bunda da türkçe karakterleri basmadı, text only mod un türkçe karakter sorunu için bir çözüm varmı acaba ?

Gönderildi : 26/03/2010 17:59

(@ozyurterdem)
Gönderiler: 66
Trusted Member

biraz geç oldu cevap için, benzeri bir sıkıntıdan dolayı bende çok uğraşmıştım, dilersen o baş belası yazıcı için gereken driverı gönderebilirim.

Gönderildi : 30/06/2010 23:53

(@adnanardahan)
Gönderiler: 26
Eminent Member

mrb bende buna benzer problem yaşadım.yeni pc topladım yazıcı dogru kuruldugu halde (wındows sınama sayfası alabılıyorum) fakat nebımden lıstele yada yazdır secenegıne tıkladıgımda bıraz beklemekte sonra bı hata verıyor.magazanın eski kasasında herhangı bı sorun olmuyor acaba sebebı nedir bilgiiz var mıdır?

Gönderildi : 14/07/2010 17:58

(@XLBILISIM)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Merhabalar,

Probleminiz tamamen yanlış driverdan kaynaklanıyor. www.epson-pos.com adresinden Impact Dot Matrix Printer pencersinden uygun ve güncel driver ı indirirseniz problem giderilcektir. Eğer türkçeleştirme problemi yaşarsanız epson destek hattına türkçeleştirmeye ait bölümü bulunuyor.

İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 22/07/2010 19:10

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Epson ile ilgili daha bugün ben güncel driver dosyasını indirdim. Son versiyonu 4.11. Ve Windows 2008 ve Win 7 destegi var.

Gönderildi : 22/07/2010 19:33

(@Fatih_YILMAZ)
Gönderiler: 38
Trusted Member

Bu yazıcı maalesef benide çok uğraştırdı.Acizane şunları söylemek istiyorum.İnş faydam olur.

Server ve Client tarafındaki driver aynı olacak.Yanlış driver kurulumunda çalışmıyor

cristal report tan formu sola yaslamalısınız.

Star yazıcılar sağa  yaslıyor.

Acele yazdım kusuruma bakmayın.

Gönderildi : 29/07/2010 21:44

(@KadirCAKIR)
Gönderiler: 48
Trusted Member

Formu açtığınızda page setup kısmın default a çekin ve ona göre tekrar tasarım üzerinde ayarlama yapın. Sorununuz çözülecektir. Diğer bir ihtimalde driverdır ama ilk dediğim % 90 sorunu çözecektir.

Gönderildi : 24/08/2010 20:17

(@Fatih_YILMAZ)
Gönderiler: 38
Trusted Member

Merhaba arkadaşlar

kadere bakınkı bu printer hakkında çözüm yazarken yeni aldığım pc ve printerda sorunlar yaşadım ve uzun süren uğraşlar sonucu edindiğim

deneyimleri siz sevgili arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum.

Pos printer lar bazı anakartlarda sorun yaratıyormuş bu yüzden LPT yerine Com bağlantısı yapıldığında sorun düzeliyor.

Ayrıca anakart bios ayarlarında paralel port mode diye bir ayar var (ECP+EPP) oradan da ayarlara bakmak gerekebilir.

Gönderildi : 19/10/2010 16:04

Paylaş: