Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Puantaj bilgilerinin dış veri ile aktarımında ki sorun

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
523 Görüntüleme
(@sabriyilmaz)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Puantaj bilgilerini başka db den Dış Veri Al Gönder ile aktarırken bir hata aldık.

Not:Kart, Borç/Avans,Sicil bilgilerinin aktarımı gerçekleşti.

Hata Mesajı

213 - [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]Insert Error: Column name or number of supplied values does not match table definition.

SQL : sp_NebPersonelPuantajTasi_4 'sa' , 1

Teşekkürler

Gönderildi : 16/12/2009 18:29

(@umitgezzer)
Gönderiler: 24
Eminent Member

Office uygulamalarından Excell ve Access ile Odbc aracılğı ile Sql  tabanına  ulaşabilmek için Microsft Office uygulamasınn dış veri al özelliklerinin yüklü olması gereklidir ,şayet Office standart install edilmiş ise bu özellik yüklenmez Office Cd sinden bu özelliği yüklemek gerekir. 

Gönderildi : 16/12/2009 18:35

(@sabriyilmaz)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler ancak sekmeyle ayrılmış txt uzantılı dosya formatı office cd siyle gelmez diye biliyordum ve datalar arası dışveri al gönder işlemi yapılıyor, excelden yada başka bir office uygulamasından uyarlamayla aktarımı yapmıyorum.Not:sekmeyle ayrılmış txt uzantılı dosya XP yada herhangi bir işletim sisteminde kurulu gelir.

Bu arada diğer tüm dosyaların aktarımı gerçekleşmişti. Sadece Puantaj dosyası aktarmıyordu. Diğer dosyaları aktarırken de aynı hatayı vermesi gerekmez miydi?

Gönderildi : 16/12/2009 19:11

(@TolgaToy)
Gönderiler: 7
Active Member

Merhaba,

Puantaj bilgilerini başka db den Dış Veri Al Gönder ile aktarırken bir hata aldık.

Not:Kart, Borç/Avans,Sicil bilgilerinin aktarımı gerçekleşti.

Hata Mesajı

213 - [Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]Insert Error: Column name or number of supplied values does not match table definition.

SQL : sp_NebPersonelPuantajTasi_4 'sa' , 1

Teşekkürler

Merhaba Sabri Bey

Aldığınız Hata TXT dosya Deseninde Bozukluk olmasından kaynaklıdır. Oluşturmuş Olduğunuz PERSONELPUANTAJ.TXT dosyasını excel ile açarak içerisnde Satır Kayması veya Boş Satır olup olmadığını Kontrol edermisiniz.

Gönderildi : 24/12/2009 13:23

Paylaş: