Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kaparo Silme SQL talebi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@MehmetHARATOGLU)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Peşin satış işlemi sırasında perakende müşterilerin kaparolarının silme işlemi için bir SQL komutu varmıdır.

Yardımlarınınz için teşekkürler.

Gönderildi : 30/11/2009 04:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba kaporalar bir alanda tutuluyor ise atıyorum kapora olsun alan adı.

O tabloda query yapar ve

select kapora forom tabloadı bu komutla kapora alanını görürsünüz emin olursunuz.

Silmek istiyorsanız buradaki bilgileri

delete kapora from taloadı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/12/2009 00:14

(@CagriGungor)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Merhaba Mehmet Bey,

Winner  üzerinde reel kaparo alınma işlemi ancak Gözlük Siparişi Gir modülünde mevcuttur 4 ayrı tabloya kayıt atar ve tek tek silinmesi gerekir.Ki buna gerek kalmadan Gözlük siparişi gir bölümünden alınan kaparonun iade işlemi yapılabilir. (Kaparo İadesi) seçeneği ile

Siz Perakende Modülü üzerinden kaparo işlemini nasıl gerçekleştiriyorsunuz.

Yaptığınız işlem adımlarını yazar iseniz daha net yardımcı olabiliriz.

Saygılar.

Gönderildi : 01/12/2009 16:33

(@MehmetHARATOGLU)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çağrı Bey ilginize teşekkürler.

Biz siparişte almış olduğumuz kaparoların satışın gerçekleşmesi sonucunda kaparonun kapatılma işlemi gerçekleşmiş oluyor.

Benim sıkıntım ise bazı alınmış olan siparişlerde müşteriler bazen şiparişin iptalini istemekte ve alınmış olan kaparonun iadesi gerçekleşiyor.

Bazen mağazalarda görevli arkadaşlar kaparo kayıtlarını Nakit işlem diye bazende iadesini Nakit diye yapınca kasalarda karmaşa yaşadığımızdan O müşteriye ait SQL kayıtlarını silmem gerekmekte.

Bunun ile ilgili bildiğim kadarıyla "KAPARO SİLME" SQL scprit var mı ?

Gönderildi : 02/12/2009 02:46

(@CagriGungor)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Mehmet bey tekrar merhaba,

Anladığım kadarı ile  siz farklı bir sistem gözeterek kaparo uygulamasını gerçekleştiriyorsunuz.

Mevcut ta böyle bir script yok,fakat bana detaylı bilgi verebilir iseniz, yardımcı olabiliriz.

Kaparo işlemini ne şekilde uyguluyorsunuz (ör: kaparo adında bir stok kodu mu satıyorsunuz?)

Yaptığınız işlemi modül modül adımları ile yazarsanız,yada ekran görüntüsü yollarsanız sevinirim.

İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 02/12/2009 16:52

Paylaş: