Forum

EMC Shutdown

Bildirimler
Hepsini Temizle

EMC Shutdown

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
953 Görüntüleme
(@vedat-gucuk)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bulunduğum yerde EMC Storage var model bilemiyorum büyük bir kabinet içinde burada benim istediğim sistem odası taşıması yapılacağından bu ürünü nasıl güvenli bir şekilde kapatabilirim.

Gönderildi : 16/06/2009 14:13

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Öncelikle herkese bilgi olması açısından şöyle bir açıklama yapmak gerekirse ;

-  Öncelikle EMC depolama cihazına devamlı veri yazan sunucular varsa ( bunlar  database , mail  server gibi )  öncelikle bu sunucuların bu EMC depolama cihazı üzeerindeki  veri yazma/okuma işlemleri durdurun.Eğer artık EMC üzerinde herhangi bir işlem yapılmadığından emin olduktan sonra yapmanız gereken ;

-Eğer kullandığınız EMC SAN üzerinde ( bu cihaz varsa)  EMC SAN   SP ( Storage Proccesor ) bağlı olduğu  FC SAN switch lere olan fiber optik kablolarını sökünüz.Veya iSCSI olansa o zaman bu ethernet kablosunu ağdan  sökünüz.( tekrar herhangi bir işlem yapılmadığından emin olun.)

-Eğer bunlarda tamamsa artık ( bu arada FC SAN Switch bağlantılarını söküp, bağlantılarını sökebilirsiniz.) 

Sonrasında yapmanız gereken EMC cihazın kendi kapatma düğmesi ile cihazını kapatmak olacaktır.AMA BURADA ANLATACAĞIM ÇOK ÖNEMLİDİR:

- EMC CİHAZINI KAPATIRKEN KESİNLİKLE EMC DİSK ENCLOSURE İÇİNDE BULUNAN DİSKLER TAMAMEN SPİN ATMALARI DURMADAN KESİNLİKLE EMC AİT POWER SUPPLY BAĞLANTILARINI ÇIKARMAYINIZ.

Saygılarımla,

Gönderildi : 16/06/2009 14:39

(@vedat-gucuk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sayın Selahattin bey,

vermiş olduğunuz bilgi için çok teşekkür ederim.

- EMC CİHAZINI KAPATIRKEN KESİNLİKLE EMC DİSK ENCLOSURE İÇİNDE
BULUNAN DİSKLER TAMAMEN SPİN ATMALARI DURMADAN KESİNLİKLE EMC AİT POWER
SUPPLY BAĞLANTILARINI ÇIKARMAYINIZ.

yanlız en son yazdığınız bu yazıdaki biraz daha detaylı yazarsanız sevinirim zira benim sökeceğim cihazda bir çok disk var 42U'luk kabinet için full disk dolu bu spin atmasının durduğunu nasıl anlarım bir uyarı gibi bir ledi varmıdır. cevap için şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 16/06/2009 19:23

(@selahattinsadoglu)
Prominent Member

Merhaba,

Herhangi bir LED yoktur.Sadece ,eğer  çok fazla diskiniz varsa ortalama 10 -15 dakika bekleyip bağlantılarını sökünüz.Zaten spin atmalarını durduğunu kendiniz sesi işiterekde anlayabilirsiniz.

Sayglarımla,

Gönderildi : 16/06/2009 20:57

(@vedat-gucuk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

bilgilendirme için çok teşekkür ederim çok yararlı bir bilgi oldu benim için

Gönderildi : 17/06/2009 03:03

(@selahattinsadoglu)
Prominent Member